Na internetu vznikla nová strana, paroduje Bursíka

ČTK ČTK
26. 8. 2013 10:33
Bývalý předseda Strany zelených považuje stránku za primitivní provokaci.
Web Čtvrté strany. Autor: www.ctvrtastrana.cz
Web Čtvrté strany. Autor: www.ctvrtastrana.cz | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Na internetu se objevila webová stránka, která se snaží vyvolat dojem, že expředseda Strany zelených Martin Bursík zakládá nové politické uskupení.

Podle někdejšího ministra životního prostředí však jde o provokaci, s níž nemá nic společného. Stránka Čtvrtá strana Bursíka označuje za oportunistu.

"Nemám s tím nic společného. Primitivní provokace s cílem mne poškodit," řekl Bursík. Bývalý místopředseda vlády v pátek oznámil, že po letech opouští zelené.

Na vznik webu upozornila údajná mluvčí nově vznikající strany Kamila Malá. Její fotografie na stránce je však patrně stažena z internetu nebo databáze ilustrací, podobný obrázek se vyskytuje u dalších internetových prezentací.

Web popisuje vizi údajného Bursíkova projektu slovy: "Nestojíme o politické funkce, ale když nám je voliči vnucují, nebráníme se. Hledáme příležitosti, jak prosazovat různé zájmy v politice - a přizpůsobujeme se při tom okolnostem. Nejsme dogmatici, zavrtaní beznadějně do svých zásad a přesvědčení, nýbrž oportunisté."

Bursík: strana míří doleva

Odchod od zelených Bursík zdůvodnil tím, že v poslední době několikrát neúspěšně protestoval proti posunu strany doleva. Podle něj se Strana zelených žene do široké levicové fronty, jejímž architektem je prezident Miloš Zeman.

Do politiky vstoupil Bursík roku 1990, kdy se stal poslancem České národní rady za Občanské fórum.

Na konci 90. let byl ministrem životního prostředí ve vládě Josefa Tošovského a stejnou funkci pak zastával i v Topolánkově vládě mezi lety 2007 a 2009.

Předsedou Strany zelených byl od září 2005 do června 2009, kdy po neúspěchu strany ve volbách do Evropského parlamentu na post šéfa SZ rezignoval. Loni opět kandidoval na předsedu strany, po neúspěchu se stal druhým místopředsedou.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy