Kuchtová je i není zpět ve Straně zelených

ČTK ČTK
21. 6. 2009 20:51
Kuchtovou chce českokrumlovská základní organizace zpět, podle Lišky, který Stranu zelených vede, to nestačí
Dana Kuchtová neuspěla ani při druhé volbě - tentokrát 1. místopředsedy Strany zelených. Skončila druhá za ministrem Ondřejem Liškou.
Dana Kuchtová neuspěla ani při druhé volbě - tentokrát 1. místopředsedy Strany zelených. Skončila druhá za ministrem Ondřejem Liškou. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Český Krumlov - Dana Kuchtová, bývalá místopředsedkyně Strany zelených (SZ), podala dnes své domovské organizaci novou přihlášku do strany. "Mé přijetí bylo schváleno jednohlasně všemi členy českokrumlovské základní organizace," řekla  Kuchtová.

Spolu s dalšími třemi členy vnitrostranické frakce Demokratická výzva byla na jaře ze Strany zelených vyloučena.

Podle lídra zelených Ondřeje Lišky však musí znovupřijetí vyloučených schválit předsednictvo strany. Liška to zatím nepokládá za možné. "Jelikož důvody k jejich vyloučení, jako je porušování stanov a destruktivní jednání, nadále přetrvávají, nevidím žádný prostor, aby se do Strany zelených mohli vrátit," prohlásil po sobotní republikové radě.

Kuchtová už dříve řekla, že chce přispět ke sjednocení strany, ráda by za zelené na podzim kandidovala do sněmovny. Pokud to ale nepůjde, nechce do voleb za každou cenu.

Liška v sobotu řekl, že chce jednat i se členy Demokratické výzvy, kteří bávalé vedení strany v čele s Martinem Bursíkem kritizovali. Dodal však, že nebude mluvit s těmi, kteří byli vyloučeni. Zástupci frakce výzvu uvítali. V otevřeném dopise uvedli, že jsou připraveni začít okamžitě jednat. Podle Kuchtové je jednou z možností změnit formu frakce, aby byla akceptovatelná pro všechny členy strany včetně vedení SZ.

 

Právě se děje

Další zprávy