Kocáb ve vládě? Skončím. Tedy, možná. Možná ne

Domácí Domácí
23. 3. 2010 15:15
Dokument : Přečtěte si plné znění prohlášení ministra pro lidská práva
Michael Kocáb: Tak já si to ještě rozmyslím.
Michael Kocáb: Tak já si to ještě rozmyslím. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokument - Strana zelených v úterý oficiálně oznámila, že "vystupuje" z úřednické vlády Jana Fischera.

V kabinetu, který SZ pomohla stvořit, však má v tuto chvíli už jen jediného zástupce. A to nestraníka Michaela Kocába na postu ministra pro lidská práva. Požádala ho, aby podal demisi.

Kocáb uznal, že by měl žádosti strany, která ho do ministerského týmu vyslala, vyhovět. Ale neudělal to. Vzkázal, že možná.

Přečtěte si plné znění stanoviska, které v reakci na tuto žádost rozeslal Kocáb médiím.

STANOVISKO

Foto: Simona Holecová

Vedení Strany zelených mne dnes vyzvalo, abych odstoupil z funkce ministra pro lidská práva a menšiny. Tím, že mne Strana zelených na post ministra dvakrát delegovala, mi projevila důvěru, kterou nemohu a nechci zklamat. Jsem připraven demisi podat.

Loajalita ke Straně zelených mne však nezbavuje odpovědnosti vůči vládě, jejímž jsem členem. Rezignovat budu pouze za předpokladu, že tím nerozpoutám vládní krizi, která by dále destabilizovala politické poměry v zemi a mohla by mít i ekonomické důsledky.

K této obavě mne přivedlo včerejší stanovisko ODS.

Jakkoli respektuji důvody, které Stranu zelených k tomuto kroku vedly, musím konstatovat, že v oblasti lidských práv je moje spolupráce s premiérem Fischerem i s celou vládou výborná a v řadě oblastí jsme dosáhli významného pokroku. Považoval bych za velkou ztrátu, kdyby byl po mém odstoupení post ministra pro lidská práva a menšiny případně zrušen.

V tento okamžik čekám na výstup z jednání ODS. Po jeho vyhodnocení dám médiím k dispozici své stanovisko.

Michael Kocáb
ministr pro lidská práva


 

Právě se děje

před 28 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy