Kocáb ve vládě? Skončím. Tedy, možná. Možná ne

Domácí Domácí
23. 3. 2010 15:15
Dokument : Přečtěte si plné znění prohlášení ministra pro lidská práva
Michael Kocáb: Tak já si to ještě rozmyslím.
Michael Kocáb: Tak já si to ještě rozmyslím. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokument - Strana zelených v úterý oficiálně oznámila, že "vystupuje" z úřednické vlády Jana Fischera.

V kabinetu, který SZ pomohla stvořit, však má v tuto chvíli už jen jediného zástupce. A to nestraníka Michaela Kocába na postu ministra pro lidská práva. Požádala ho, aby podal demisi.

Kocáb uznal, že by měl žádosti strany, která ho do ministerského týmu vyslala, vyhovět. Ale neudělal to. Vzkázal, že možná.

Přečtěte si plné znění stanoviska, které v reakci na tuto žádost rozeslal Kocáb médiím.

STANOVISKO

Foto: Simona Holecová

Vedení Strany zelených mne dnes vyzvalo, abych odstoupil z funkce ministra pro lidská práva a menšiny. Tím, že mne Strana zelených na post ministra dvakrát delegovala, mi projevila důvěru, kterou nemohu a nechci zklamat. Jsem připraven demisi podat.

Loajalita ke Straně zelených mne však nezbavuje odpovědnosti vůči vládě, jejímž jsem členem. Rezignovat budu pouze za předpokladu, že tím nerozpoutám vládní krizi, která by dále destabilizovala politické poměry v zemi a mohla by mít i ekonomické důsledky.

K této obavě mne přivedlo včerejší stanovisko ODS.

Jakkoli respektuji důvody, které Stranu zelených k tomuto kroku vedly, musím konstatovat, že v oblasti lidských práv je moje spolupráce s premiérem Fischerem i s celou vládou výborná a v řadě oblastí jsme dosáhli významného pokroku. Považoval bych za velkou ztrátu, kdyby byl po mém odstoupení post ministra pro lidská práva a menšiny případně zrušen.

V tento okamžik čekám na výstup z jednání ODS. Po jeho vyhodnocení dám médiím k dispozici své stanovisko.

Michael Kocáb
ministr pro lidská práva


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy