Klaus zve Kvitovou na Hrad. Chce jí gratulovat osobně

Tereza Šídlová
2. 7. 2011 18:08
Čeští politici gratulují české vítězce Wimbledonu
Foto: Martin Netočný

Praha - České vítězce Wimbledonu Petře Kvitové gratulují i tuzemské politické špičky. Prezident Václav Klaus tenistku zve na Hrad a premiér Petr Nečas ocenil její "nádhernou" hru na slavném turnaji.

Klaus, sám aktivní milovník tenisu, ve své gratulaci prozradil, že vítěznou hru Kvitové sledoval s napětím.

"Milá Petro, blahopřeji Vám k senzačnímu a úžasnému výkonu ve finálovém utkání letošního Wimbledonu. Celý zápas jsem s napětím sledoval a ze srdce Vám fandil," napsal prezident ve své veřejné gratulaci.

Kvitová také obdržela pozvánku k osobní gratulaci na Pražském hradě.

Premiér Petr Nečas zdůraznil vytrvalost a vůli, které Kvitovou k tenisovému úspěchu přivedly.

"Petra Kvitová celý turnaj předváděla nádhernou hru, úsilí, vůli a vytrvalost. Díky jejímu výkonu se může Česká republika po třinácti letech opět pyšnit vítězem dvouhry nejslavnějšího tenisového turnaje světa," napsal Nečas.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy