Fotbalista Šmicer jde do voleb, chce být europoslancem

Domácí Domácí
Aktualizováno 3. 4. 2014 18:11
Sportovec kandiduje za stranu VIZE 2014, která vznikla z hnutí LIDEM.
Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer | Foto: Eduard Erben

Praha - O post europoslance se v květnových volbách utkají i bývalý fotbalista Vladimír Šmicer a herec Martin Zounar. Podle serveru Echo24 jsou oba na kandidátce strany VIZE 2014.

"Je nám ctí, že tito dva pánové, kteří jsou mediálně hodně známí, s námi budou spolupracovat. Jsou jim blízké naše cíle a myšlenky," řekla serveru první místopředsedkyně strany a bývalá poslankyně Dagmar Navrátilová.

Šmicer, který má mít na starosti sportovní témata, kandiduje z pátého místa. Zounar je čtyřkou kandidátky.

"Jde nám také o kvalitu potravin. A pan Zounar je kromě své herecké profese spojený s pořady o vaření,“ připojila exposlankyně.

Na známé tváře sází i Babák

Strana VIZE 2014 vznikla na začátku tohoto roku přejmenováním uskupení LIDEM. To založila někdejší vicepremiérka Karolína Peake po odchodu z Věcí veřejných, ve vedení VIZE ale nefiguruje.

Na zavedená jména sází i další strana založená bývalými členy Věcí veřejných - Republika. Bývalý místopředseda VV Michal Babák oznámil, že strana má na kandidátce dva senátory Miroslava Krejču a Pavla Lebedu.

Jde o nezávislé zákonodárce, kteří byli v roce 2008 zvoleni za ČSSD. "Slibujeme si od toho větší mediální zájem. Pro nově vzniklou stranu je to víc než nutné,“ přiznal serveru Babák.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy