Fischer prý pokukuje po postu českého eurokomisaře

Domácí Domácí
17. 7. 2009 9:36
Premiér se k tomu vyjadřuje vyhýbavě
Fischera chválila Evropa za to, jak zvládl dokončit české předsednictví
Fischera chválila Evropa za to, jak zvládl dokončit české předsednictví | Foto: Reuters

Praha - Premiér úřednické vlády Jan Fischer by se po odchodu ze Strakovy akademie rád stal českým eurokomisařem.

Informovaly o tom Lidové noviny s odvoláním na vyjádření politiků.

"Nikdy to nepadlo otevřeně při schůzkách s předsedou (Josém Manuelem) Barrosem apod. Z neoficiálních náznaků jsme ale vyrozuměli, že má o komisařské místo zájem," citoval deník nejmenovaný zdroj z Bruselu.

Fischerovo jméno padlo podle LN i na úterním grémiu ODS, kde o něm hovořili ministr obrany a vicepremiér Martin Barták i šéf partaje Mirek Topolánek. "Bylo nám řečeno, že si o ten post Fischer začal říkat. Vzhledem k tomu, že vždy tvrdil, jak chce zpět na staťák, to ale nepůsobí příliš důvěryhodně," řekl listu jeden ze členů vedení ODS.

Nynější premiér ještě počátkem května při nástupu do funkce tvrdil, že se chce po podzimních předčasných volbách vrátit do čela Českého statistického úřadu, odkud odešel.

Po skončení českého předsednictví, kdy byl velmi dobře hodnocen za zvládnutí role šéfa Rady Evropy, ovšem už tak radikální nebyl. "Zatím bych se k tomu nevyjadřoval," reagoval vyhýbavě na přímý dotaz v pořadu České televize Události, komentáře.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy