Dobeš odvolal šéfa Ředitelství vodních cest Blažka

ČTK ČTK
25. 10. 2011 13:50
Podle ministra ve své funkci nesplňoval očekávání odborníků ani veřejnosti
Blažek nesplňoval ministrovo očekávání
Blažek nesplňoval ministrovo očekávání | Foto: TOP 09

Praha - Ministr dopravy Pavel Dobeš v pondělí odpoledne odvolal šéfa Ředitelství vodních cest (ŘVC) Jiřího Blažka. Jeho řízením byl pověřen dosavadní zástupce ředitele Jan Skalický.

"Dosavadní ředitel Blažek nesplnil má očekávání, když od června nepředložil koncepci další činnosti ŘVC, ani představu o rozvoji vodních cest v České republice. Očekával jsem od něj jasnou vizi a živou komunikaci s odbornou veřejností o budoucnosti významného dopravního odvětví," uvedl Dobeš.

Blažek podle něho nepředložil ani žádný návrh na řešení problému neuznaných infrastrukturních staveb v objemu téměř dvou miliard korun, kterým hrozí, že nebudou Evropskou komisí schváleny k profinancování z evropských peněz.

Ministr prý předpokládal, že Blažek přijde s návrhem, který by umožnil řešení tohoto nevyhovujícího stavu.

Situace v Ředitelství vodních cest nevykazovala podle současného vedení ministerstva dopravy známky zdravého vývoje, naopak stagnovala v dále neakceptovatelné pozici.

Rovněž odborná veřejnost hodnotila práci a kompetentnost pana Blažka v oblasti rozvoje vodních cest jako neuspokojivou, uvedlo ministerstvo.

Blažka jmenoval do funkce bývalý ministr dopravy Radek Šmerda v polovině června letošního roku. Blažek na ŘVC přešel z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde zastával pozici náměstka pro provoz a majetek. Předtím působil v Pozemkovém fondu ČR a na ministerstvu zemědělství.

 

Právě se děje

Další zprávy