Babiš si podepsal výpověď, Agrofert bude bez šéfa

Jakub Novák
20. 1. 2014 17:00
Miliardář a předseda hnutí ANO se chce nyní naplno věnovat politice.
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Majitel holdingu Agrofert a šéf hnutí ANO Andrej Babiš končí ve vedení své firmy. "Ráno jsem si sám podepsal výpověď. Zvláštní pocit," tweetoval v pondělí Babiš.

"Končím jako generální ředitel firmy Agrofert Holding. Změny na rejstřík podáme tento týden, je k tomu potřeba množství papírů a podpisů," sdělil poté Babiš pro Aktuálně.cz.

Společnost nyní podle Babiše povedou současní místopředsedové představenstva Petr Cingr a Zbyněk Průša. Pozice generálního ředitele, respektive předsedy představenstva, zůstane zatím neobsazená.

"Co ale aktuálně řešit musím, je můj odchod z Agrofertu. V pondělí 20. ledna jsem si sám podepsal výpověď, což byl zvláštní pocit. Mé jméno musí zmizet ze všemožných rejstříků, zbavuji se podpisových práv, členství v představenstvech a dozorčích radách. Chci zůstat jen v dozorčí radě Nadace Agrofert, která přispívá na charitativní projekty, což mi snad už nikdo jako střet zájmů vyčítat nebude," napsal k tomu Babiš na svém blogu.

Jak zmiňuje na svém blogu, chce se budoucí šéf státní kasy tímto krokem bránit obviněním ze střetu zájmů, zejména ze strany opozice - mnohokrát se na toto téma nechal slyšet například první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Otázkou je, nakolik bude v tomto ohledu úspěšný vzhledem k tomu, že zůstává majitelem této firmy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovenskou obcí Petkovce se večer prohnalo tornádo. Několik domů je bez střechy

Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," uvedla podle serveru Teraz.sk operační důstojnice krajských hasičů v Prešově. Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy