Policisté obvinili soudkyni, která nezákonně nechala drogového dealera 8 dní vazbě. Hrozí ji vězení

Domácí Domácí
13. 3. 2018 8:30
Soudkyně Lenka Zhoufová už kvůli tomu byla dříve potrestána Nejvyšším soudem, a to snížením platu o čtvrtinu na dobu jednoho roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Liberec - Policie obvinila soudkyni Okresního soudu v Liberci Lenku Zhoufovou. Podle vyšetřovatelů soudkyně propásla termín rozhodnutí o vazbě pro drogového dealera, později ho antedatovala a muž tak strávil osm dní ve vazbě nezákonně. Informaci přinesl server iRozhlas.cz.

Zhoufová už kvůli tomu byla dříve potrestána Nejvyšším soudem, a to snížením platu o čtvrtinu na dobu jednoho roku. Nyní prezident Miloš Zeman udělil policii souhlas s jejím trestním stíháním a soudkyni, která byla do funkce jmenována v roce 2015, hrozí vězení.

"Mohu potvrdit, že prezident republiky udělil souhlas s trestním stíháním soudkyně Okresního soudu v Liberci. Na základě toho bylo vydáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro spáchání zločinů zbavení osobní svobody a zneužití pravomoci úřední osoby," řekl serveru iRozhlas.cz dozorující státní zástupce Lukáš Borovička z litoměřického státního zastupitelství.

Pochybení se měla soudkyně dopustit krátce po svém jmenování, tedy v roce 2015. Zhoufová měla rozhodnout o prodloužení vazby pro dealera a prodejce drog, ale termín o den propásla. Podle zákona tak měl být muž okamžitě propuštěn na svobodu, ale soudkyně den po termínu rozhodla, že mu vazbu prodlouží. Muž tak ve vazbě strávil osm dní nezákonně. 

Soudkyně Zhoufová se k obvinění serveru iRozhlas.cz odmítla vyjádřit. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy