Policisté obvinili soudkyni, která nezákonně nechala drogového dealera 8 dní vazbě. Hrozí ji vězení

Domácí Domácí
13. 3. 2018 8:30
Soudkyně Lenka Zhoufová už kvůli tomu byla dříve potrestána Nejvyšším soudem, a to snížením platu o čtvrtinu na dobu jednoho roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Liberec - Policie obvinila soudkyni Okresního soudu v Liberci Lenku Zhoufovou. Podle vyšetřovatelů soudkyně propásla termín rozhodnutí o vazbě pro drogového dealera, později ho antedatovala a muž tak strávil osm dní ve vazbě nezákonně. Informaci přinesl server iRozhlas.cz.

Zhoufová už kvůli tomu byla dříve potrestána Nejvyšším soudem, a to snížením platu o čtvrtinu na dobu jednoho roku. Nyní prezident Miloš Zeman udělil policii souhlas s jejím trestním stíháním a soudkyni, která byla do funkce jmenována v roce 2015, hrozí vězení.

"Mohu potvrdit, že prezident republiky udělil souhlas s trestním stíháním soudkyně Okresního soudu v Liberci. Na základě toho bylo vydáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro spáchání zločinů zbavení osobní svobody a zneužití pravomoci úřední osoby," řekl serveru iRozhlas.cz dozorující státní zástupce Lukáš Borovička z litoměřického státního zastupitelství.

Pochybení se měla soudkyně dopustit krátce po svém jmenování, tedy v roce 2015. Zhoufová měla rozhodnout o prodloužení vazby pro dealera a prodejce drog, ale termín o den propásla. Podle zákona tak měl být muž okamžitě propuštěn na svobodu, ale soudkyně den po termínu rozhodla, že mu vazbu prodlouží. Muž tak ve vazbě strávil osm dní nezákonně. 

Soudkyně Zhoufová se k obvinění serveru iRozhlas.cz odmítla vyjádřit. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy