reklama
 
 

Policie po celém Česku zabavovala zboží v growshopech

4. 11. 2013 17:21
Byla asi v polovině obchodů, které se zaměřují na potřeby i pro pěstování marihuany

Praha - Policisté v pondělí od rána zasahovali v growshopech, tedy legálních obchodech, kde lze koupit i potřeby pro pěstování marihuany.

Zabavovali mimo jiné hnojiva a osvětlovací techniku. Na celou akci upozornil server Reflex.cz a Radiožurnál s odvoláním na Michala Jakeše, který v Česku tyto obchody zásobuje.

Mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová řekla, že jde o dlouho plánovanou akci, která se uskutečňuje po celé republice.

"Na celém území České republiky probíhá více jak padesát trestních řízení zaměřených na šíření toxikomanie. S ohledem na probíhající úkony nyní nebudeme bližší informace sdělovat. Předpokládáme, že více informací budeme moci poskytnout v průběhu zítřka," doplnila serveru iDNES.cz.

Policisté byli podle Radiožurnálu zhruba v polovině českých growshopů, akce prý může souviset s nadcházejícím konopným veletrhem v Praze.

"Pravděpodobně chtějí (policisté) asi menším prodejcům nahnat strach. Policie tvrdí, že prodejci v těchto obchodech šíří toxikomanii," řekl Jakeš.

Radiožurnál dodal, že Nejvyšší soud loni na podzim rozhodl, že growshopy nesmějí prodávat kompletní nabídku věcí pro pěstování marihuany. Obchodníci prý proto z prodeje stáhli například konopná semínka nebo časopisy s konopnou tematikou.

autoři: Domácí, ČTK | 4. 11. 2013 17:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama