Policie po celém Česku zabavovala zboží v growshopech

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 11. 2013 17:21
Byla asi v polovině obchodů, které se zaměřují na potřeby i pro pěstování marihuany
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté v pondělí od rána zasahovali v growshopech, tedy legálních obchodech, kde lze koupit i potřeby pro pěstování marihuany.

Zabavovali mimo jiné hnojiva a osvětlovací techniku. Na celou akci upozornil server Reflex.cz a Radiožurnál s odvoláním na Michala Jakeše, který v Česku tyto obchody zásobuje.

Mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová řekla, že jde o dlouho plánovanou akci, která se uskutečňuje po celé republice.

"Na celém území České republiky probíhá více jak padesát trestních řízení zaměřených na šíření toxikomanie. S ohledem na probíhající úkony nyní nebudeme bližší informace sdělovat. Předpokládáme, že více informací budeme moci poskytnout v průběhu zítřka," doplnila serveru iDNES.cz.

Policisté byli podle Radiožurnálu zhruba v polovině českých growshopů, akce prý může souviset s nadcházejícím konopným veletrhem v Praze.

"Pravděpodobně chtějí (policisté) asi menším prodejcům nahnat strach. Policie tvrdí, že prodejci v těchto obchodech šíří toxikomanii," řekl Jakeš.

Radiožurnál dodal, že Nejvyšší soud loni na podzim rozhodl, že growshopy nesmějí prodávat kompletní nabídku věcí pro pěstování marihuany. Obchodníci prý proto z prodeje stáhli například konopná semínka nebo časopisy s konopnou tematikou.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Vztahy s Prahou jsou zkalené, řekl mluvčí Kremlu. Kontakty s vedením Česka nejsou v plánu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým vedením se podle něj v nejbližší době neplánují. Peskov podle agentury Interfax odpovídal novinářům na otázku týkající se vztahů s Českem na pozadí špionážních skandálů.

Interfax připomněl úterní zadržení poradce šéfa Roskosmosu, bývalého novináře Ivana Safronova, kterého podle jeho obhájců ruská kontrarozvědka podezírá z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Agentura připomněla také spekulaci o chystaném útoku na pražské politiky, po které Praha vyhostila dva ruské diplomaty a Moskva reagovala recipročně.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Firma, které unikla palivo do řek na Sibiři u Norilska, se odvolá proti pokutě

Ruská společnost Norilsk Nickel, která patří k největším těžařům niklu na světě, se chce odvolat proti rekordní pokutě téměř 148 miliard rublů (asi 49 miliard Kč). Firmě ji vyměřila vládní agentura na ochranu přírody Rosprirodnadzor, a to za škodu při květnovém úniku ropných látek u Norilska. Firma je však nadále ochotna zaplatit odstranění způsobených škod, uvedla dnes agentura TASS. Po oznámení firmy cena jejích akcií na moskevské burze vzrostla o dvě procenta.

Norilsk Nickel podle listu Kommersant zpochybnil metodiku výpočtu pokuty, a sice to, že úřad použil koeficient určený znečišťovatelům, kteří nepomáhají při nápravě škod, což nebyl případ firmy Norilsk Nickel.

"Škoda na životním prostředí a likvidace následků havárie jsou dva různé pojmy. Pokud je společnost připravena dokázat u soudu, že není viníkem, má na to právo. My jsme ale viděli následky havárie, zaznamenali jsme všechny ukazatele a Rosprirodnadzor spočítal způsobené škody," řekl ministr podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy