Policie odložila případ pobodaného muslima. Necháme to být, říká jeho přítelkyně

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 5. 2016 14:27
Případ muslimského aktivisty, kterého letos v lednu bodli na ulici neznámí útočníci, policie odložila. Násilníky se jí najít nepodařilo. Proti odložení případu může aktivista podat stížnost, jeho přítelkyně Eva Zahradníčková ale Aktuálně.cz řekla, že toho zřejmě nevyužije. "Už jsme zralí na cvokaře, a právník nám navíc radí, ať to necháme být," řekla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražští policisté odložili případ muslimského aktivisty, kterého na konci ledna v Kodaňské ulici pobodali neznámí útočníci. Násilníky, kteří útočili dlouhým nožem, se dopadnout nepodařilo. Policie je přitom podezřívala ze zvlášť závažného zločinu pokusu o těžké ublížení na zdraví. Upozornil na to server iDnes.cz.

Proti odložení případu může aktivista podat stížnost. Jeho přítelkyně Eva Zahradníčková ale Aktuálně.cz řekla, že toho zřejmě nevyužije. "Už jsme zralí na cvokaře, a právník nám navíc radí, ať to necháme být," řekla Aktuálně.cz Zahradníčková.

Důvody odložení případu policie neuvedla, usnesení ještě není pravomocné.

Jednačtyřicetiletého muže z Kavkazu, který se angažuje v pomoci uprchlíkům, útočníci napadli, když si šel v sobotu ráno v pražských Vršovicích zaběhat. Podle Zahradníčkové, která ale u napadení nebyla, ho jednou bodli nožem do břicha a křičeli na něj slova naznačující, že motivem bylo právě aktivistovo náboženské vyznání.

Dvojice je přesvědčená, že útok souvisel i s jejich pomocí běžencům. "V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ řekla Zahradníčková v únoru.

Zahradníčková tvrdí, že už dlouho před útokem byli oba s partnerem terčem verbálních výhrůžek. Zhruba týden před napadením jim pak někdo na auto stojící před domem nastříkal hákový kříž.

První výhrůžky začaly poté, co se Zahradníčková vrátila z pomoci uprchlíkům v Maďarsku a zveřejnila svoje zážitky včetně fotografií se svým obličejem. Lidé jí psali na Facebooku a později i telefonovali na číslo, které podle Zahradníčkové zveřejnil neonacistický web White Media. Přáli jí smrt, hrozili upalováním a kamenováním a strašili ji i tím, že by mohli ublížit jejím dětem. Útoky se vystupňovaly, když předseda Bloku proti islámu Martin Konvička zveřejnil na svém profilu fotografie Zahradníčkové.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy