Policie obvinila šest mužů kvůli obchodování s mladými prostituty. Hrozí jim až 12 let za mřížemi

ČTK ČTK
21. 11. 2017 10:46
Muži čelí obvinění z obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Hlavním organizátorem je podle policie cizinec, který provozuje noční klub v Praze.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Kriminalisté obvinili šest mužů, kteří podle nich na několika místech v ČR, zejména v Praze a na Ostravsku, organizovali homosexuální prostituci mladistvých chlapců. Hlavním organizátorem byl podle nich cizinec, který provozuje noční klub v Praze. Klub je podle policistů prezentován zejména v zahraničí a většinu jeho klientely tvoří cizinci.

Muži čelí obvinění z obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Čtyřem z nich v případě odsouzení hrozí až 12 let vězení, zbývajícím dvěma pak o něco nižší trest.

Obvinění podle mluvčího Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslava Ibeheje nejméně od roku 2015 v Česku, ale i v zahraničí "zprostředkovávali k poskytování sexuálních služeb za úplatu muže ve věku od 18 do 25 let a chlapce mladší 18 let".

Podle policistů skupina nabízela sexuální služby zmíněných prostitutů především v nočním klubu v centru hlavního města, ze kterého je museli klienti vyplatit a poté si je mohli odvést například do hotelů. Část obviněných podle zjištění kriminalistů organizovala prostituci i v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku. Někteří z obviněných pak údajně zajišťovali mladistvé i zletilé muže k sexuálním službám účastníkům "večírků", které se konaly především v hotelových pokojích na různých místech Česka.

"Obviněným přitom mělo být známo, že někteří chlapci v té době ještě nedosáhli věku 18 let," uvedl Ibehej. Doplnil, že hlavním organizátorem této činnosti byl dvaapadesátiletý Švýcar. Dva obvinění skončili ve vazbě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy