Pohřeb Miloslava Ransdorfa zaplatí KSČM, stranický ale nebude

ČTK ČTK
25. 1. 2016 11:57
Páteční pohřeb europoslance a člena KSČM Miloslava Ransdorfa zaplatí strana. Rodina však stranický pohřeb odmítla. Politik, který náhle zemřel minulý pátek, figuroval v řadě kauz a známý byl i kvůli svým finančním potížím. Pohřeb se uskuteční v pátek ve 12 hodin v krematoriu Strašnice.
Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslední rozloučení s europoslancem Miloslavem Ransdorfem (KSČM) se uskuteční v pátek v poledne ve strašnickém krematoriu v Praze. Na webu to oznámila komunistická strana. Ransdorf zemřel minulý pátek ve věku 62 let.

"Děkujeme všem, kteří se rozloučí osobně, či tichou vzpomínkou," stojí ve smutečním oznámení.

Ransdorf byl nejprve poslancem Federálního shromáždění, potom zasedal ve Sněmovně a od roku 2004 získal mandát v Evropském parlamentu. Členem komunistické strany byl od roku 1972.

KSČM v kondolenci uvedla, že v Ransdorfovi ztrácí dlouholetého politického intelektuála. S úctou se vyjadřovali i jeho političtí oponenti.

Pohřeb Ransdorfa organizuje jeho asistentka Helena Suchá. Pozůstalí o poslední rozloučení v režii komunistů nestáli. Ransdorfova asistentka Helena Suchá potvrdila, že poslední rozloučení bude otevřené veřejnosti, kdo na něm promluví, zatím není známo. "Bude záležet na tom, koho si bude přát paní Ransdorfová," upřesnila Suchá.

Ač Ransdorf měsíčně vydělával sta tisíce, přesto se potýkal s dluhy a hrozila mu i exekuce. Pohřeb podle jeho asistentky Suché uhradí na základě dohody s rodinou komunistická strana.

Miloslav Ransdorf nám předložil dokumenty, které dokládají průběh jeho zadržení, je pro nás důležité, že nebyl obviněn, říká Jiří Dolejš. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 34 minutami

Nejméně 20 mrtvých si v Egyptě vyžádala srážka autobusu s kamionem

Nejméně dvacet lidí přišlo o život a další tři byli zraněni při úterní srážce autobusu s kamionem v jižním Egyptě. Informovala o tom dnes agentura AP. Nehoda se stala v provincii Asijút asi 320 kilometrů jižně od Káhiry. Autobus, který jel z hlavního města, se převrátil při předjíždění kamionu. Následně do něj kamion narazil a obě vozidla vzplanula, uvedla AP s odvoláním na guvernéra.

Při dopravních nehodách v Egyptě každý rok umírají tisíce lidí. Havárie jsou většinou způsobeny překračováním povolené rychlosti, špatnými silnicemi nebo nedostatečným prosazováním bezpečnosti v dopravě.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Utah v NBA přehrál Oklahoma City, které nepomohlo ani 42 bodů Dorta

Basketbalisté Utahu si upevnili pozici lídra NBA, když zdolali 106:96 Oklahoma City a připsali si sedmou výhru z posledních deseti utkání. Chorvat Bojan Bogdanovič přispěl k vítězství 23 body a Donovan Mitchell 22 body. Thunder nestačilo 42 bodů Luguentze Dorta, který zaznamenal nejlepší střelecký výkon v kariéře i díky sedmi trojkám. Los Angeles Clippers pomohl k výhře 126:115 v Indianě 36 body Paul George.

Výsledky NBA:

Charlotte - LA Lakers 93:101, Indiana - LA Clippers 115:126, Phoenix - Miami 106:86, Portland - Boston 115:116, Toronto - Atlanta 103:108, Utah - Oklahoma City 106:96.

Další zprávy