Pohřeb Miloslava Ransdorfa zaplatí KSČM, stranický ale nebude

ČTK ČTK
25. 1. 2016 11:57
Páteční pohřeb europoslance a člena KSČM Miloslava Ransdorfa zaplatí strana. Rodina však stranický pohřeb odmítla. Politik, který náhle zemřel minulý pátek, figuroval v řadě kauz a známý byl i kvůli svým finančním potížím. Pohřeb se uskuteční v pátek ve 12 hodin v krematoriu Strašnice.
Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslední rozloučení s europoslancem Miloslavem Ransdorfem (KSČM) se uskuteční v pátek v poledne ve strašnickém krematoriu v Praze. Na webu to oznámila komunistická strana. Ransdorf zemřel minulý pátek ve věku 62 let.

"Děkujeme všem, kteří se rozloučí osobně, či tichou vzpomínkou," stojí ve smutečním oznámení.

Ransdorf byl nejprve poslancem Federálního shromáždění, potom zasedal ve Sněmovně a od roku 2004 získal mandát v Evropském parlamentu. Členem komunistické strany byl od roku 1972.

KSČM v kondolenci uvedla, že v Ransdorfovi ztrácí dlouholetého politického intelektuála. S úctou se vyjadřovali i jeho političtí oponenti.

Pohřeb Ransdorfa organizuje jeho asistentka Helena Suchá. Pozůstalí o poslední rozloučení v režii komunistů nestáli. Ransdorfova asistentka Helena Suchá potvrdila, že poslední rozloučení bude otevřené veřejnosti, kdo na něm promluví, zatím není známo. "Bude záležet na tom, koho si bude přát paní Ransdorfová," upřesnila Suchá.

Ač Ransdorf měsíčně vydělával sta tisíce, přesto se potýkal s dluhy a hrozila mu i exekuce. Pohřeb podle jeho asistentky Suché uhradí na základě dohody s rodinou komunistická strana.

Miloslav Ransdorf nám předložil dokumenty, které dokládají průběh jeho zadržení, je pro nás důležité, že nebyl obviněn, říká Jiří Dolejš. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 18 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy