Pohřeb Miloslava Ransdorfa zaplatí KSČM, stranický ale nebude

ČTK ČTK
25. 1. 2016 11:57
Páteční pohřeb europoslance a člena KSČM Miloslava Ransdorfa zaplatí strana. Rodina však stranický pohřeb odmítla. Politik, který náhle zemřel minulý pátek, figuroval v řadě kauz a známý byl i kvůli svým finančním potížím. Pohřeb se uskuteční v pátek ve 12 hodin v krematoriu Strašnice.
Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslední rozloučení s europoslancem Miloslavem Ransdorfem (KSČM) se uskuteční v pátek v poledne ve strašnickém krematoriu v Praze. Na webu to oznámila komunistická strana. Ransdorf zemřel minulý pátek ve věku 62 let.

"Děkujeme všem, kteří se rozloučí osobně, či tichou vzpomínkou," stojí ve smutečním oznámení.

Ransdorf byl nejprve poslancem Federálního shromáždění, potom zasedal ve Sněmovně a od roku 2004 získal mandát v Evropském parlamentu. Členem komunistické strany byl od roku 1972.

KSČM v kondolenci uvedla, že v Ransdorfovi ztrácí dlouholetého politického intelektuála. S úctou se vyjadřovali i jeho političtí oponenti.

Pohřeb Ransdorfa organizuje jeho asistentka Helena Suchá. Pozůstalí o poslední rozloučení v režii komunistů nestáli. Ransdorfova asistentka Helena Suchá potvrdila, že poslední rozloučení bude otevřené veřejnosti, kdo na něm promluví, zatím není známo. "Bude záležet na tom, koho si bude přát paní Ransdorfová," upřesnila Suchá.

Ač Ransdorf měsíčně vydělával sta tisíce, přesto se potýkal s dluhy a hrozila mu i exekuce. Pohřeb podle jeho asistentky Suché uhradí na základě dohody s rodinou komunistická strana.

Miloslav Ransdorf nám předložil dokumenty, které dokládají průběh jeho zadržení, je pro nás důležité, že nebyl obviněn, říká Jiří Dolejš. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy