reklama
 
 

Podporuje nás Merkelová, pochlubili se lidovci

27. 8. 2009 12:45
Nejmocnější žena světa, německá kancléřka, napsala list na podporu KDU-ČSL

Praha - Před posledními volbami do sněmovny si sociální demokraté pozvali do Česka tehdejšího britského premiéra Tonyho Blaira. Posledně zas s Jiřím Paroubkem objížděl mítinky před eurovolbami exkancléř Německa Gerhard Schröder.

Nyní do soutěže, koho před volbami podporuje politik zvučnějšího jména, vstoupila KDU-ČSL. Lidovci přitom vyrukovali s těžkou municí - jménem nejmocnější ženy světa.

Redakce Aktuálně.cz získala dopis, který předsedovi lidovců Cyrilu Svobodovi a jeho spolustraníkům zaslala kancléřka Angela Merkelová.

V dopise, jehož originál si můžete níže prohlédnout, píše Merkelová o společném hodnotovém základu KDU-ČSL a německé CDU.

A jednoznačně podporuje Svobodu. "V České republice je třeba silného hlasu křesťanských demokratů. V Cyrilu Svobodovi máte lídra, který má velké zkušenosti a přesvědčivě reprezentuje naše společné hodnoty. Jemu mohou občané důvěřovat," napsala německá kancléřka.

"Je to znamení hodnotového spojenectví a důvěry v politiku, kterou KDU-ČSL v České republice prosazuje," uvedl Cyril Svoboda.

autor: Domácí | 27. 8. 2009 12:45

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama