O víkendu se v Česku oteplí, může být až 18 stupňů. V sobotu bude pršet

ČTK ČTK
27. 4. 2023 9:37
O víkendu se v Česku výrazně oteplí, denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni. V sobotu se očekávají na většině území přeháňky. V pátek ráno se ještě mohou ojediněle vyskytnout přízemní mrazy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek ráno meteorologové očekávali přízemní mrazíky. "Minimální teploty se ráno pohybovaly kolem plus jednoho stupně Celsia. Odpoledne teploty vystoupí na 10 až 14 stupňů. Na obloze bude během čtvrtečního dne převážně oblačno, později odpoledne a večer polojasno," uvedli meteorologové.

V pátek bude oblačno až zataženo, od západu bude pršet. Nejnižší noční teploty klesnou na čtyři stupně až nulu, ojediněle se mohou ještě vyskytnout přízemní mrazy. Přes den ale už teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů.

V sobotu a neděli pak bude ještě asi o dva stupně tepleji. V sobotu se na většině území očekávají přeháňky, ojediněle bouřky. Odpoledne a večer bude od západu ubývat oblačnosti a srážek. V noci bude deset až šest stupňů, přes den 14 až 18 stupňů.

V neděli bude většinou oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi osmi a čtyřmi stupni, denní budou stejné jako v sobotu.

Teplé jarní počasí vydrží podle meteorologů ještě v pondělí. V příštím týdnu se pak ochladí a denní teploty postupně klesnou na 9 až 13 stupňů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy