Plavčík dívky neznásilnil, rozhodl soud. Na jeho straně stály důkazy, učitelky i posudek znalců

ČTK ČTK
4. 2. 2016 15:01
Instruktor plavání, který čelil obžalobě z osahávání dvou pětiletých děvčat v bazénu, byl zproštěn viny. Mladíkovi se vinu nepodařilo prokázat. U soudu se ho navíc zastaly i učitelky ze školky, které tvrzení obžaloby označily za nesmysl. Ani podle soudních znalců netrpí žádnou sexuální úchylkou. On sám vinu od počátku odmítal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Odvolací Vrchní soud v Praze ve čtvrtek definitivně osvobodil instruktora plavání, který čelil obžalobě z osahávání dvou pětiletých holčiček v pražském bazénu. Mladíkovu vinu se nepodařilo prokázat, on sám ji od počátku odmítal.

Plavčíka dělal dlouhodobě a v práci nikdy neměl problém, jiní účastníci kurzů si na něj nestěžovali a také podle soudních znalců netrpí žádnou sexuální úchylkou. Za znásilnění mu hrozilo až 12 let vězení.

Instruktora zprostil viny už pražský městský soud, státní zástupkyně se však proti verdiktu odvolala. To, že jim učitel plavání sahal do rozkroku, si podle ní dívky nemohly vymyslet.

Obžaloba tvrdila, že incident se stal v hloubětínském bazénu v dubnu 2014 při kurzu pro mateřské školy. Holčičky prý byly ve vodě u kraje bazénu a instruktor je osahával ze břehu, když je vyučoval plavecký styl prsa. Dívky původně uváděly, že jim oběma navíc zasunul prsty do pochvy, jedna z holčiček však při lékařském vyšetření změnila výpověď.

Mladíka se u městského soudu zastaly i učitelky ze školky, které tvrzení obžaloby označily za nesmysl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy