Plavčík dívky neznásilnil, rozhodl soud. Na jeho straně stály důkazy, učitelky i posudek znalců

ČTK ČTK
4. 2. 2016 15:01
Instruktor plavání, který čelil obžalobě z osahávání dvou pětiletých děvčat v bazénu, byl zproštěn viny. Mladíkovi se vinu nepodařilo prokázat. U soudu se ho navíc zastaly i učitelky ze školky, které tvrzení obžaloby označily za nesmysl. Ani podle soudních znalců netrpí žádnou sexuální úchylkou. On sám vinu od počátku odmítal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Odvolací Vrchní soud v Praze ve čtvrtek definitivně osvobodil instruktora plavání, který čelil obžalobě z osahávání dvou pětiletých holčiček v pražském bazénu. Mladíkovu vinu se nepodařilo prokázat, on sám ji od počátku odmítal.

Plavčíka dělal dlouhodobě a v práci nikdy neměl problém, jiní účastníci kurzů si na něj nestěžovali a také podle soudních znalců netrpí žádnou sexuální úchylkou. Za znásilnění mu hrozilo až 12 let vězení.

Instruktora zprostil viny už pražský městský soud, státní zástupkyně se však proti verdiktu odvolala. To, že jim učitel plavání sahal do rozkroku, si podle ní dívky nemohly vymyslet.

Obžaloba tvrdila, že incident se stal v hloubětínském bazénu v dubnu 2014 při kurzu pro mateřské školy. Holčičky prý byly ve vodě u kraje bazénu a instruktor je osahával ze břehu, když je vyučoval plavecký styl prsa. Dívky původně uváděly, že jim oběma navíc zasunul prsty do pochvy, jedna z holčiček však při lékařském vyšetření změnila výpověď.

Mladíka se u městského soudu zastaly i učitelky ze školky, které tvrzení obžaloby označily za nesmysl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy