Plakáty sametové revoluce

Plakáty sametové revoluce
Výstavu se chystá uvést ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Před tím v přátelském rozhovoru s Jaroslavem Hutkou.
Stěny prvního patra Úřadu vlády zdobí plakáty, které tvořily dějiny a vznikaly shodou náhod. Otlučenou omítku ve tvaru Československé republiky našel Roman Werner ve světlíku jednoho činžovního domu někdy v roce 1987. Trikoloru nechal pak vycházet ze zamřížovaného okna na nově nabytou svobodu.
Michael Kocáb si před křtem prohlíží knihu Plakáty sametové revoluce.
Srdce se stalo v polistopadových letech i symbolem prezidentova podpisu. Autor tohoto plakátu je dnes neznámý.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
19. 11. 2009 19:16

Konec vlády jedné strany, Občanské fórum, Havel na Hrad, Vítejte v Československu! Podívejte se na plakáty, které tvořily dějiny v listopadu a prosinci 1989.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy