Plakáty sametové revoluce

Plakáty sametové revoluce
Výstavu se chystá uvést ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Před tím v přátelském rozhovoru s Jaroslavem Hutkou.
Stěny prvního patra Úřadu vlády zdobí plakáty, které tvořily dějiny a vznikaly shodou náhod. Otlučenou omítku ve tvaru Československé republiky našel Roman Werner ve světlíku jednoho činžovního domu někdy v roce 1987. Trikoloru nechal pak vycházet ze zamřížovaného okna na nově nabytou svobodu.
Michael Kocáb si před křtem prohlíží knihu Plakáty sametové revoluce.
Srdce se stalo v polistopadových letech i symbolem prezidentova podpisu. Autor tohoto plakátu je dnes neznámý.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
19. 11. 2009 19:16

Konec vlády jedné strany, Občanské fórum, Havel na Hrad, Vítejte v Československu! Podívejte se na plakáty, které tvořily dějiny v listopadu a prosinci 1989.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy