reklama
 
 

Pitr: Věděl jsem, že mě zatknou

30. 12. 2005 0:00
Praha - Podnikatel Tomáš Pitr, na něhož vydal soud zatykač, tvrdí, že o soudním příkazu věděl předem. A proto také zmizel z republiky.

Jeden z nejbohatších podnikatelů to prohlásil v telefonickém rozhovoru, který s ním deník Aktuálně.cz pořídil bezprostředně poté, co se potvrdila existence soudního zatykače.

O vydání zatykače na Tomáše Pitra si můžete přečíst více ZDE

"Dozvěděl jsem se o tom už někdy devatenáctého prosince. Věděl jsem, že to ten soudce udělá a zatykač vydá. Taky proto už jsem čtrnácti dní mimo republiku. Přece nebudu čekat, až si pro mě kvůli vykonstruovanému procesu přijdou," říká Tomáš Pitr.

A: Od koho jste se dozvěděl, že zatykač bude vydaný? Prostě jsem se to dozvěděl. Nečekáte, že vám to povím, že.

A: Před měsícem jste byl odsouzený - byť nepravomocně - k několikaletému vězení. Teď zatykač, nějak se to na vás valí... Ale to je všechno uplacené, vymyšlené a zmanipulované. Nic z toho, co mi připisují, jsem neudělal. Jsem nevinný. Ať mě odsoudí, jestli jsem něco provedl. Ale ať si nevymýšlí procesy za věci, které jsem neudělal.

A: Koho máte na mysli? Kdo podle vás dává úplatky, abyste se dostal do vězení? Na to si ale přece umíte odpovědět sama.

A: Vy to říkat nechcete? Nemám na to důkazy. Až si budu jist, tak to samozřejmě řeknu. Ale takhle by to nebylo fér.

A: Ten okruh lidí, které můžete mít na mysli, je ale poměrně široký. Válčíte se státem kvůli ovládnutí Setuzy, napjaté vztahy máte i s některými konkurenty v byznusu. Řeknu to asi tak: nemyslím, že to souvisí s našimi spory se státem. Paroubka bych z toho rozhodně nevinil.

A: Řekl jste mi, že zatím nevíte, jestli se vůbec do Česka vrátíte. Máte rozmyšleno, kde budete žít, co budete dělat? Co bude s kauzami a dluhy, které tu po vás zůstaly? Takto rozmyšlené to zatím nemám. Teď budu čekat, jak se situace vyvine a pak se uvidí.

autor: Sabina Slonková | 30. 12. 2005 0:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama