Piráti odvolali svého místopředsedu Vašíčka. Vadilo jim jeho vystupování v médiích i postoj k NATO

ČTK ČTK
4. 4. 2017 8:02
Členové České pirátské strany odvolali svého místopředsedu Ivo Vašíčka. Pro jeho odvolání hlasovalo 142 z 219 . Důvodem bylo Vašíčkovo vystupování v médiích a nejspíše i jeho postoj k Severoatlantické alianci, kterou by Vašíček nejraději opustil.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš. | Foto: ČTK

Praha - Ve funkci místopředsedy České pirátské strany skončil Ivo Vašíček. Členové strany ho odvolali ve vnitrostranickém referendu. Vyčítali mu zejména jeho vystupování v médiích, které nereprezentovalo vůli většiny strany a které stranu v očích členů poškozovalo, sdělil vedoucí mediálního odboru Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Vašíčkovo odvolání v referendu podpořilo 142 z 219 hlasujících členů, proti bylo 67 hlasujících. Odvolání pravděpodobně souviselo i s Vašíčkovou pozicí vůči Severoatlantické alianci, kterou by Vašíček nejraději opustil, uvedl Ferjenčík. "ČR je zakotvena v NATO a Piráti změny v tomto stavu neplánují," dodal.

Vašíček podle tiskové zprávy Pirátů připouští, že se v médiích odchýlil od většinového názoru ve straně. "Některé mé výstupy se mi nepovedly a bylo je možné dezinterpretovat. I proto jsem zřejmě ztratil mezi členy podporu," uvedl. "Předpokládám, že rozhodování členů ovlivnilo i několikaleté opakované působení v exekutivě strany, kdy jsem musel dělat i některá nepříjemná rozhodnutí," dodal.

Vašíček chce ve straně dál působit. Nyní je jejím zastupitelem v Jihomoravském kraji. Na jihomoravské kandidátce také ze čtvrtého místa kandiduje do sněmovny.

Vedení Pirátů v čele s Ivanem Bartošem získalo dvouletý mandát loni. Prvním místopředsedou je Vojtěch Pikal, druhým Martin Šmída a funkce třetího místopředsedy patří Jakubu Michálkovi, který zároveň vede zastupitelský klub strany v Praze.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy