reklama
 
 

Penzion odmítl vařit pro Zemana. Kvůli jeho projevu

8. 8. 2013 12:21
Se Zemanem nesouhlasíme, netěšilo by nás to, zdůvodnil penzion své rozhodnutí

Pec pod Sněžkou - Penzion Modřín ve Velké Úpě odmítl pohostit prezidenta Miloše Zemana a jeho tým, až příští víkend půjde v rámci tradiční Svatovavřinecké pouti na Sněžku.

Se Zemanem nesouhlasíme, netěšilo by nás to, zdůvodnil penzion své rozhodnutí. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Nabídku uvařit pro prezidenta a dalších 70 lidí z jeho doprovodu dostal penzion od města Pec pod Sněžkou. I když by šlo o vítaný kšeft, penzion odmítl. Na svých stránkách naopak láká na slevu pro pravicově smýšlející seniory.

"Neztotožňujeme se s jeho názory a jeho projev nás uráží. Jeho volební kampaň byla nesnesitelná a celkově sympatizujeme spíš s Karlem Schwarzenbergem. Ať to udělá někdo jiný, nám to radost neudělá," řekla serveru manažerka penzionu Anežka Pollová.

Podle mluvčí Hradu Hany Burianové pozval hlavu státu starosta Pece pod Sněžkou na oběd na Luční boudu. Burianová také zdůraznila, že prezidentská kancelář oficiálně žádné místo nerezervovala a o odmítnutí v penzionu Modřín nic neví, píše server Lidovky.cz.

Na tradiční Vavřineckou pouť se letos vydá kromě úřadující hlavy státu i bývalý prezident Václav Klaus. V sobotu vyrazí účastníci na vrchol Sněžky mimořádně z Velké Úpy.

Miloš Zeman pěšky pravděpodobně nepůjde. "U prezidenta Miloše Zemana předpokládám, že ze zdravotních důvodů využije možnost dopravy," nastínil starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek. K cestě bude moci využít terénní vůz Horské služby či Správy Krkonošského národního parku.

Letos pouť začne ve Velké Úpě

Oproti předchozím rokům, kdy poutníci kráčeli na Sněžku Obřím dolem z Pece pod Sněžkou, letos pouť začne ve Velké Úpě.

"Pokračuje rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku, jinou trasu jsme zvolili, abychom umožnili lidem vyjet na Portášky, ze kterých je cesta na Sněžku méně náročná než Obřím dolem," řekl Tomášek.

Sraz účastníků pouti je naplánovaný na 8:30, na cestu vyrazí v 9:00 po trase horských nosičů. Mše pod širým nebem začne na vrcholu Sněžky v pravé poledne.

Pouť na Sněžku se koná tradičně na svátek svatého Vavřince, který je patronem nejen kuchařů, cukrářů, pivovarníků či hostinských, ale i nejvyšších českých hor. Jméno svatého Vavřince také nese kaple, která stojí na vrcholu Sněžky.

Svatý Vavřinec se narodil ve třetím století ve Španělsku a byl upálen na železném roštu proto, že po popravě papeže Sixta II. císařem Valeriánem rozdělil církevní poklady mezi prostý lid.

autor: Domácí | 8. 8. 2013 12:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama