Pasažérovi Airbusu prý zvoní mobil, nikdo jej nezvedá

Michal Štůsek Michal Štůsek
2. 6. 2009 11:45
Paříž (Francie) - Pátrání po zmizelém airbusu pokračuje bez výsledku, ale někteří příbuzní cestujících se nevzdávají naděje.
Zmizelým letounem je Airbus A330-200.
Zmizelým letounem je Airbus A330-200. | Foto: Reuters

Manželka jednoho z pasažérů dokonce tvrdí, že letadlo nemůže být pod vodou: mobil jejího muže totiž stále vyzvání.

Manžel osmapadesátileté Patricie Coakley musel svůj návrat do Francie dvakrát odložit.

V pondělí ráno jí volal, že konečně odlétá, a v Paříži bude za několik hodin.

Od té doby žije Patricie v nejistotě.

Drží se poslední naděje: manželův mobilní telefon totiž nadále vyzvání.

"Mojí jedinou nadějí je, že jsem vytočila jeho číslo a telefon zvonil. Podle mě nemůže být letadlo potopené v oceánu," popsala svou teorii britskému deníku The Sun.

"Nedokážu si představit, že bych ho už nikdy neviděla vejít do našeho domu. Měli jsme naplánovány nádherné věci. Ale pokud se mi nevrátí, můj život ztratí smysl," dodává žena.

Naděje a zklamání

Během nočního hledání zaznamenal pilot brazilské společnosti TAM trosky na hladině oceánu. Objev doslova popsal: "jakoby něco na hladině hořelo."

Přivolané záchranné lodě ale na místě nic nenašly.

Na palubě letadla bylo celkem 228 lidí z 32 národností. Nejpočetněji byli zastoupeni Francouzi (61) Brazilci (58) a Němci (26). Pohřešují se také tři Slováci.

Pokud se potvrdí tragický konec letu 447, bude se jednat o nejhorší letecké neštěstí od listopadu 2001, kdy letadlo Amerických aerolinií havarovalo v Queensu. Tehdy zemřelo 265 osob.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Brně uhořeli čtyři lidé během nočního požáru železničního vagonu

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. "Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy