Fotky: Ovčáček skončil v Bohnicích. Derniéru úspěšného představení živě přenášelo sedmdesát kin

Fotky: Ovčáček skončil v Bohnicích. Derniéru úspěšného představení živě přenášelo sedmdesát kin
Před vyprodaným sálem Divadla Za plotem v bohnické nemocnici.
Tři měsíce od premiéry uvádí autor politického nekorektního kabaretu a zároveň ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek derniéru. Přivítal i tisíce diváků v sedmdesáti kinech, kteří sledovali přímý přenos.
Psal to dva dny, zkoušeli stejně tak – je čas to ukončit. "Jsem rád, že je to tady v Bohnicích."
To je on, mladý Ovčáček čtveráček v podání Marka Příkazkého.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 2. 2017 21:48
Nekorektní politický kabaret Ovčáček čtveráček zlínského městského divadla měl v úterý derniéru. Kromě Divadla Za plotem v pražských Bohnicích ho sledovaly i tisíce dalších lidí v sedmdesáti kinech celé republiky.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Zemřela zakladatelka první ARO kliniky v Československu. Bylo jí 91 let

Ve věku 91 let zemřela zakladatelka první anesteziologicko-resuscitační kliniky v Československu Danuše Táborská. V oboru anesteziologie a resuscitace byla v roce 1989 jako první žena jmenovaná profesorkou. V roce 2015 jí prezident Miloš Zeman udělil medaili.

Danuše Táborská zemřela v pondělí. "Rodině a blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast," uvedla Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, v níž Táborská kliniku založila. Táborská vystudovala Lékařskou fakultu dnešní Masarykovy univerzity v Brně. V nemocnici u svaté Anny v roce 1983 založila první anesteziologicko-resuscitační kliniku v Československu, jejíž přednostkou byla 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy