reklama
 
 

Šéf pražské policie, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda, končí. Sám o to požádal, říká Metnar

16. 5. 2018 10:09
Hlavní zastánce a opora detektiva Pavla Nevtípila, který vyšetřuje kauzu Čapí hnízdo, končí jako šéf pražské policie. Miloš Trojánek se vrací od prvního června do Jihlavy. Nahradit ho má Luděk Procházka, který nyní vede polici na jihu Čech.

Praha - Ve funkci ředitele pražské policie končí Miloš Trojánek, který se dosud zastával vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila. Informaci jako první přinesl server Neovlivní.cz, redakci Aktuálně.cz to potvrdil ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO).

"Nevím, kdo nastoupí za pana Trojánka. Policejní prezident mě informoval pouze o tom, že na vlastní žádost končí," řekl redakci Metnar. Trojánek, který na Nevtípilovu obranu vydal několik prohlášení, však nemá u policie skončit definitivně.

Od prvního června by mohl nastoupit jako šéf krajského ředitelství na Vysočině. Jeho přesun není nijak překvapivý, protože Trojánek z Vysočiny pochází a jako policista zde začínal. Místo krajského ředitele je navíc už přes rok prázdné.

Policejní prezidium zatím nechce oficiálně změny ve vedení krajských ředitelství komentovat. Trojánka má v čele pražské policie podle zdroje Aktuálně.cz nahradit Luděk Procházka, který je nyní ve vedení policie Jihočeského kraje. A do roku 2014 působil jako ředitel pražského ředitelství.

autor: Lukáš Prchal | 16. 5. 2018 10:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama