Šéf pražské policie, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda, končí. Sám o to požádal, říká Metnar

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
16. 5. 2018 10:09
Hlavní zastánce a opora detektiva Pavla Nevtípila, který vyšetřuje kauzu Čapí hnízdo, končí jako šéf pražské policie. Miloš Trojánek se vrací od prvního června do Jihlavy. Nahradit ho má Luděk Procházka, který nyní vede polici na jihu Čech.
Miloš Trojánek.
Miloš Trojánek. | Foto: ČTK

Praha - Ve funkci ředitele pražské policie končí Miloš Trojánek, který se dosud zastával vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila. Informaci jako první přinesl server Neovlivní.cz, redakci Aktuálně.cz to potvrdil ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO).

"Nevím, kdo nastoupí za pana Trojánka. Policejní prezident mě informoval pouze o tom, že na vlastní žádost končí," řekl redakci Metnar. Trojánek, který na Nevtípilovu obranu vydal několik prohlášení, však nemá u policie skončit definitivně.

Od prvního června by mohl nastoupit jako šéf krajského ředitelství na Vysočině. Jeho přesun není nijak překvapivý, protože Trojánek z Vysočiny pochází a jako policista zde začínal. Místo krajského ředitele je navíc už přes rok prázdné.

Policejní prezidium zatím nechce oficiálně změny ve vedení krajských ředitelství komentovat. Trojánka má v čele pražské policie podle zdroje Aktuálně.cz nahradit Luděk Procházka, který je nyní ve vedení policie Jihočeského kraje. A do roku 2014 působil jako ředitel pražského ředitelství.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy