Okamura šíří dezinformace, terorismus Česku nehrozí, ohradil se ministr vnitra

Domácí Domácí
29. 12. 2017 12:42
Tomio Okamura v nedávno zveřejněném videu tvrdí, že se bezpečnost v Česku zhoršila a hrozí zde teroristické útoky.
Lubomír Metnar.
Lubomír Metnar. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar se ohradil proti prohlášení šéfa SPD Tomia Okamury, podle nějž v Česku hrozí teroristické útoky. Podle ministra "prohlášení obsahuje několik závažných dezinformací týkajících se vnitřní bezpečnosti ČR".

"Česká republika zůstává jednou z nejbezpečnějších zemí světa a podle objektivních bezpečnostních parametrů se její bezpečnostní situace nezhoršuje," napsal Metnar s tím, že v Česku dál platí první - tedy nejnižší stupeň ohrožení terorismem.

Metnar zároveň upozornil, že Okamura nemá, a ani nemůže mít potřebné informace k tomu, aby mohl relevantně zhodnotit míru ohrožení Česka terorismem.

Větší množství zábran kolem náměstí a veřejných prostranství je podle Metnara jen reakcí na opakované útoky v Evropě, a ne na nějakou konkrétní hrozbu. "Žádné bezpečnostní opatření samo o sobě není všespásné. Bylo by však za současné situace v Evropě pošetilé nevyužít toto, byť částečné, zvýšení ochrany vybraných měkkých cílů," dodal Metnar.

Okamura nedávno zveřejnil video, na němž tvrdí, že Česku hrozí teroristické útoky. "Je to výsledek našeho členství v Evropské unii a zcela neschopné vlády, která není schopna trvale zajistit bezpečnost našich občanů," řekl Okamura s tím, že bezpečnostní situace v Česku se prokazatelně zhoršuje.

Video:
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy