Okamura šíří dezinformace, terorismus Česku nehrozí, ohradil se ministr vnitra

Domácí Domácí
29. 12. 2017 12:42
Tomio Okamura v nedávno zveřejněném videu tvrdí, že se bezpečnost v Česku zhoršila a hrozí zde teroristické útoky.
Lubomír Metnar.
Lubomír Metnar. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar se ohradil proti prohlášení šéfa SPD Tomia Okamury, podle nějž v Česku hrozí teroristické útoky. Podle ministra "prohlášení obsahuje několik závažných dezinformací týkajících se vnitřní bezpečnosti ČR".

"Česká republika zůstává jednou z nejbezpečnějších zemí světa a podle objektivních bezpečnostních parametrů se její bezpečnostní situace nezhoršuje," napsal Metnar s tím, že v Česku dál platí první - tedy nejnižší stupeň ohrožení terorismem.

Metnar zároveň upozornil, že Okamura nemá, a ani nemůže mít potřebné informace k tomu, aby mohl relevantně zhodnotit míru ohrožení Česka terorismem.

Větší množství zábran kolem náměstí a veřejných prostranství je podle Metnara jen reakcí na opakované útoky v Evropě, a ne na nějakou konkrétní hrozbu. "Žádné bezpečnostní opatření samo o sobě není všespásné. Bylo by však za současné situace v Evropě pošetilé nevyužít toto, byť částečné, zvýšení ochrany vybraných měkkých cílů," dodal Metnar.

Okamura nedávno zveřejnil video, na němž tvrdí, že Česku hrozí teroristické útoky. "Je to výsledek našeho členství v Evropské unii a zcela neschopné vlády, která není schopna trvale zajistit bezpečnost našich občanů," řekl Okamura s tím, že bezpečnostní situace v Česku se prokazatelně zhoršuje.

Video:
 

Právě se děje

Další zprávy