Okamura šíří dezinformace, terorismus Česku nehrozí, ohradil se ministr vnitra

Domácí Domácí
29. 12. 2017 12:42
Tomio Okamura v nedávno zveřejněném videu tvrdí, že se bezpečnost v Česku zhoršila a hrozí zde teroristické útoky.
Lubomír Metnar.
Lubomír Metnar. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr vnitra Lubomír Metnar se ohradil proti prohlášení šéfa SPD Tomia Okamury, podle nějž v Česku hrozí teroristické útoky. Podle ministra "prohlášení obsahuje několik závažných dezinformací týkajících se vnitřní bezpečnosti ČR".

"Česká republika zůstává jednou z nejbezpečnějších zemí světa a podle objektivních bezpečnostních parametrů se její bezpečnostní situace nezhoršuje," napsal Metnar s tím, že v Česku dál platí první - tedy nejnižší stupeň ohrožení terorismem.

Metnar zároveň upozornil, že Okamura nemá, a ani nemůže mít potřebné informace k tomu, aby mohl relevantně zhodnotit míru ohrožení Česka terorismem.

Větší množství zábran kolem náměstí a veřejných prostranství je podle Metnara jen reakcí na opakované útoky v Evropě, a ne na nějakou konkrétní hrozbu. "Žádné bezpečnostní opatření samo o sobě není všespásné. Bylo by však za současné situace v Evropě pošetilé nevyužít toto, byť částečné, zvýšení ochrany vybraných měkkých cílů," dodal Metnar.

Okamura nedávno zveřejnil video, na němž tvrdí, že Česku hrozí teroristické útoky. "Je to výsledek našeho členství v Evropské unii a zcela neschopné vlády, která není schopna trvale zajistit bezpečnost našich občanů," řekl Okamura s tím, že bezpečnostní situace v Česku se prokazatelně zhoršuje.

Video:
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy