Obrazem: Ovládnou ženy politiku? V Kutné Hoře možná ano.

Obrazem: Ovládnou ženy politiku? V Kutné Hoře možná ano.
Pánové v ulicích hledají svého osobního politika. "Asi mají v té naší kotlině ženy blíže k emancipaci. Však proč ne," povídá volič.
Více žen do politiky. Přátelská, přívětivá, dobrotivá, odpovědná, otevřená, osobní - tak působí dámy z plakátu v Kutné Hoře.
V zářném městě s více než třemi stovkami chráněných památek a turisty, kteří nerozumí česky, oslovování na ulici příliš nezabírá. Dotázaní se budou rozhodovat podle svých sympatií k té či oné straně spíš než k jednotlivým kandidátům.
Jediná akční strana v ulicích byla v pátek odpoledne Zemanova SPO. Frekvence kolem-stánku-jdoucích, cca pěti cizinců za hodinu, neposkytne zřejmě nejefektivnější dopad na správnou cílovku.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
11. 10. 2010 20:00

Kutná Hora - Popularita Kutné Hory od dob pražského groše poněkud oslábla. Cesta do senátu tudy ale vést může.

Mluví se o dívčí válce.

Jak zde vábí voliče kandidátky Olga Zubová, Lucie Talmanová či Michaela Šojdrová, jsme se jeli podívat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy