Foto: Stát v úterý převezme vepřín v Letech. Takto končí vepřín v místě, kde umřely stovky lidí

Poslední chvíle vepřína obrazem.
Nejslavnější vepřín v Česku končí.
Stojí v Letech u Písku. Tam, kde dříve umíraly stovky lidí.
Během druhé světové války právě na tomto místě zahynulo nejméně 326 osob.
Stál zde koncentrační tábor.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 4. 2018 6:24
Vepřín v Letech na místě koncentračního tábora končí. Objekt dnes převezme stát. Firma, jež vepřín vlastnila, dostane do 16. dubna 80 procent z kupní sumy 450,8 milionu Kč. Po 28 letech svobody a slibů z něj 14. března odvezl kamion posledních 300 prasat. Na místě úmrtí více než tří stovek lidí byl od roku 1972 vepřín. V následujících letech zde vznikne památník holokaustu, který se pravděpodobně propojí se stávajícím pietním místem, které stojí opodál.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy