Obrazem: "Nejsme zaměstnanci, ale občané." Plná Letná demonstrovala proti Babišovi

Foto: Lukáš Bíba
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 23. 6. 2019 20:23
Na pražské Letné bylo podle organizátorů v úvodu dnešní demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji Babišovi bezmála 260 tisíc lidí. Jedná se tak pravděpodobně o největší demonstraci od roku 1989. Proti premiérovi a na obranu justice na pražské Letné promluvil třeba spisovatel Jiří Padevět či herec Martin Myšička s proslovem napsaným bývalým premiérem Petrem Pithartem. S hudebním číslem vystoupil Tomáš Klus, Vladimír Mišík i Zdeněk Svěrák s Jaroslavem Uhlířem. Další velkou demonstraci chystají organizátoři na 16. listopadu. Podívejte se na fotky z pražské Letenské pláně.

Demonstraci na Letné jsme sledovali živě:

 

Právě se děje

před 20 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy