Obrazem: Tak vypadala červnová Letná. Nespokojení občané zaplnili celou pláň

Obrazem: Tak vypadala červnová Letná. Nespokojení občané zaplnili celou pláň
Davy lidí proudily v neděli odpoledne na pražskou Letnou. Demonstrace vyvolala dubnová demise ministra spravedlnosti Jana Kněžínka a výběr jeho nástupkyně Marie Benešové (oba za ANO).
Trasy k Letné byly zcela přeplněné. Protest značně omezil dopravu v oblasti.
Demonstrace je zatím největším vyvrcholením protestů za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji Babišovi.
Přední sektory vymezené pro účastníky protestu se brzy zaplnily a další davy lidí proudily na Letnou i po zahájení demonstrace.
Foto: Lukáš Bíba
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 16. 11. 2019 12:24
Na červnové demonstraci za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji Babišovi na pražské Letné bylo podle organizátorů bezmála 260 tisíc lidí. Jedná se tak pravděpodobně o největší demonstraci od roku 1989. Podívejte se na fotky z pražské Letenské pláně.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy