Obrazem: Bezbariérový Anděl. Nejvytíženější stanice metra B v Praze je konečně přístupná všem

Obrazem: Bezbariérový Anděl. Nejvytíženější stanice metra B v Praze je konečně přístupná všem
To je on, zvenku. Dopravní podnik (DPP) dnes ve stanici metra B Anděl zprovoznil nový výtah.
Stanice se tak stala bezbariérovou.
Takto vypadá první výtah zevnitř.
Takto vypadá spojovací chodba v mezipatře mezi prvním výtahem z povrchu sem a výtahem z nástupiště metra se vstupem do této chodby.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 10. 2015 16:12
Pražský dopravní podnik ve čtvrtek slavnostně otevřel dvojici výtahů, jež překonávají třicet metrů hloubky a spojují tak nástupiště metra s významnou dopravní tepnou na povrchu. Jedna z nejvytíženějších stanic metra vůbec se tak stala bezbariérovou, tedy přístupnou všem bez rozdílu.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy