Obrazem: Bezbariérový Anděl. Nejvytíženější stanice metra B v Praze je konečně přístupná všem

Obrazem: Bezbariérový Anděl. Nejvytíženější stanice metra B v Praze je konečně přístupná všem
To je on, zvenku. Dopravní podnik (DPP) dnes ve stanici metra B Anděl zprovoznil nový výtah.
Stanice se tak stala bezbariérovou.
Takto vypadá první výtah zevnitř.
Takto vypadá spojovací chodba v mezipatře mezi prvním výtahem z povrchu sem a výtahem z nástupiště metra se vstupem do této chodby.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 10. 2015 16:12
Pražský dopravní podnik ve čtvrtek slavnostně otevřel dvojici výtahů, jež překonávají třicet metrů hloubky a spojují tak nástupiště metra s významnou dopravní tepnou na povrchu. Jedna z nejvytíženějších stanic metra vůbec se tak stala bezbariérovou, tedy přístupnou všem bez rozdílu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy