Obrazem: Armáda se opět zbavuje nemovitostí, v nabídce je deset i "řopíků"

Domašov u Jeseníka
Košetice ve Slezsku. Objekt se nachází cca 200 m vpravo od silniční komunikace z Malých Heraltic do Košetic ve Slezsku. Minimální cena: 42 000 korun.
Několik armádních objektů se ministerstvo snaží prodat také v okolí Bělé pod Pradědem. Bunkr typu A-120 se nachází v severním svahu Domašovského kopce obklopen loukou užívanou jako pastvina. Minimální kupní cena: 38 960 korun.
V Bělé pod Pradědem na úpatí Domašovského kopce ca 400 metrů vlevo od silnice procházející obcí směrem na Jeseník se nachází další bunkr k prodeji. Minimální kupní cena: 39 060 korun.
Do třetice prodává ministerstvo v Bělé pod Pradědem objekt bezprostředně za okrajem zastavěné středové části obce, místní části Dolní Domašov. Minimální kupní cena: 37 892 korun.
Foto: Ministerstvo obrany, ÚZSVM
Martina Heroldová Martina Heroldová
29. 10. 2020 15:33
Ministerstvo obrany opět nabízí ke koupi nevyužité pozemky nebo části pohraničního opevnění z období první republiky. Prodává například desítku takzvaných "řopíků", neboli bunkrů lehkého opevnění. Jejich cena se pohybuje od deseti až po sto tisíc korun. Kompletní seznam nemovitostí uveřejnila na svých webových stránkách.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy