Obrazem: Armáda se opět zbavuje nemovitostí, v nabídce je deset i "řopíků"

Domašov u Jeseníka
Košetice ve Slezsku. Objekt se nachází cca 200 m vpravo od silniční komunikace z Malých Heraltic do Košetic ve Slezsku. Minimální cena: 42 000 korun.
Několik armádních objektů se ministerstvo snaží prodat také v okolí Bělé pod Pradědem. Bunkr typu A-120 se nachází v severním svahu Domašovského kopce obklopen loukou užívanou jako pastvina. Minimální kupní cena: 38 960 korun.
V Bělé pod Pradědem na úpatí Domašovského kopce ca 400 metrů vlevo od silnice procházející obcí směrem na Jeseník se nachází další bunkr k prodeji. Minimální kupní cena: 39 060 korun.
Do třetice prodává ministerstvo v Bělé pod Pradědem objekt bezprostředně za okrajem zastavěné středové části obce, místní části Dolní Domašov. Minimální kupní cena: 37 892 korun.
Foto: Ministerstvo obrany, ÚZSVM
Martina Heroldová Martina Heroldová
29. 10. 2020 15:33
Ministerstvo obrany opět nabízí ke koupi nevyužité pozemky nebo části pohraničního opevnění z období první republiky. Prodává například desítku takzvaných "řopíků", neboli bunkrů lehkého opevnění. Jejich cena se pohybuje od deseti až po sto tisíc korun. Kompletní seznam nemovitostí uveřejnila na svých webových stránkách.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy