O víkendu se oteplí. Hezké počasí vydrží i příští týden, bude až 21 stupňů

ČTK ČTK
20. 10. 2022 9:04
Na víkend se oteplí, v sobotu mohou teploty vystoupat až na 19 stupňů Celsia. Při nízké oblačnosti ale zůstanou nižší. Pršet může místy v sobotu, v neděli jen ojediněle. Také příští týden slibuje hezké počasí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

V pátek ještě denní teploty nepřesáhnou 15 stupňů a v noci mohou klesnout až ke třem stupňům. Bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku až skoro jasno. Večer může na severozápadně místy pršet.

V sobotu už budou teploty v noci i přes den vyšší. V noci klesnou na deset až šest stupňů, přes den vystoupají na 15 až 19 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku ale zůstanou kolem 14 stupňů. Zpočátku bude zataženo, místy déšť. Během dne od západu dorazí proměnlivá oblačnost a ojediněle mohou Česko zasáhnout přeháňky.

V neděli bude polojasno až oblačno. Někde se mohou vyskytnout mlhy či nízká oblačnost, která se ojediněle udrží do odpoledne. Noční teploty se budou pohybovat mezi devíti a pěti stupni. Přes den teploměr ukáže 14 až 18 stupňů. Při mlze nebo nízké oblačnosti ale bude jen kolem 12 stupňů.

Po víkendu se zřejmě opět oteplí a podle meteorologů mohou teploty v příštím týdnu dosáhnout i 21 stupňů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy