O víkendu napadne na horách až 30 centimetrů sněhu, meteorologové očekávají kalamitu

ČTK ČTK
24. 2. 2023 13:36
V Jizerských horách a Krkonoších může o víkendu napadnout až 60 centimetrů sněhu, jinde v horských oblastech nasněží mezi deseti až 30 centimetry. Bude také větrno, na Českomoravské vrchovině a v západních částech Moravy a Slezska dosáhne vítr v nárazech až 70 kilometrů v hodině. Meteorologové varují před možnou tvorbou sněhových jazyků, zmrazků a náledí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

"Očekáváme, že během víkendu napadne v horských oblastech deset až 30 cm, na návětří severních hor 30 až 60 cm a v jejich přilehlých oblastech deset až 25 cm nového sněhu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

V Libereckém kraji pro oblasti kolem Frýdlantu, Jablonce nad Nisou, Jilemnice a Tanvaldu, stejně jako v Královéhradeckém kraji pro regiony Trutnov a Vrchlabí, platí na víkend výstraha meteorologů před novou sněhovou pokrývkou s vysokým stupněm nebezpečí. Meteorologové očekávají sněhovou kalamitní situaci, velké komplikace v dopravě a energetice.

V kombinaci čerstvého větru a nového prachového sněhu se budou v sobotu od středních poloh severozápadu a severu Česka místy tvořit sněhové jazyky. Od sobotního pozdního odpoledne až do nedělního rána hrozí v nižších a středních polohách tvorba zmrazků nebo náledí. Varování před nimi platí pro celé území republiky v polohách do 600 metrů nad mořem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy