O deset stupňů chladněji. Neděle přinese podzimní teploty, na horách má sněžit

ČTK ČTK
15. 10. 2023 10:16
O deset stupňů chladněji. Neděle přinese podzimní teploty, na horách má sněžit

Nejvyšší denní teploty v neděli oproti sobotě klesnou o víc než deset stupňů Celsia. Bude nejvýše 14 stupňů, zatímco v sobotu teploty vystoupaly místy skoro na 25 stupňů. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Na horách by se mohlo objevit sněžení.

"V neděli bude skoro jasno až polojasno, během dne od severozápadu přechodně proměnlivá velká oblačnost," uvedli meteorologové. Na většině území se postupně budou vyskytovat přeháňky, které mohou být v polohách nad 800 metrů nadmořské výšky smíšené nebo sněhové.

V neděli ráno místy mrzlo, například stanice na Luční boudě v Krkonoších naměřila minus 2,5 stupně. Nejvyšší denní teploty budou podle meteorologů většinou osm až 12 stupňů, jen na jižní Moravě se mohou dostat až na 14 stupňů.

V sobotu bylo na jihu Moravy naměřeno až 24,7 stupně. Místy v Česku padly i teplotní rekordy pro 14. říjen. Překonány byly na devíti ze zhruba 160 stanic, které měří alespoň 30 let. V pátek bylo dokonce skoro 28 stupňů. 

I letos v září byly teploty rekordní, podle ústavu se jednalo o nejteplejší září v Česku nejméně od roku 1961. V pražském Klementinu, které měří teploty od roku 1775, bylo toto září nejteplejším v celé historii tamního měření.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy