Novým náměstkem na obraně se stal Jakub Landovský

ČTK ČTK
2. 3. 2015 18:28
Na pozici takzvaného politického náměstka, kterého nově zřizuje služební zákon, ho navrhl ministrovi obrany Martinu Stropnickému (ANO) premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Ode dneška s novým náměstkem. Ministr obrany Martin Stropnický.
Ode dneška s novým náměstkem. Ministr obrany Martin Stropnický. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Novým náměstkem ministra obrany za sociální demokracii se stal Jakub Landovský. Dnes odpoledne převzal jmenovací dekret a tím i funkci koaličního náměstka, kterou stanovuje zákon o státní službě. Na svých webových stránkách to uvedlo ministerstvo obrany.

"Těším se na spolupráci s panem ministrem i s kolegy náměstky. Rád bych dokázal, že funkce koaličního náměstka je přínosná, a pomohl prosadit v koalici i v Parlamentu resortní návrhy," uvedl Landovský.

Na pozici takzvaného politického náměstka, kterého nově zřizuje služební zákon, ho navrhl ministrovi obrany Martinu Stropnickému (ANO) premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Místo sociálnědemokratického náměstka na ministerstvu obrany se uvolnilo na konci října, když tehdejší náměstek pro veřejnou diplomacii Jakub Kulhánek odešel na žádost Sobotky na ministerstvo zahraničí. Právě Kulhánkovi přitom Landovský v minulosti radil.

Landovský vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a práva na fakultě v Praze a Západočeské univerzitě v Plzni. Jeden rok studoval na Oregon State University v USA. V předchozích dvou letech působil jako advokát a přednáší na Karlově univerzitě, uvedlo ministerstvo. Je synem herce a disidenta Pavla Landovského.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

Další zprávy