Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David se ujal funkce

ČTK ČTK
31. 8. 2023 18:10
Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David se ujal funkce

Nový biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David se ve čtvrtek během slavnostní mše v katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě ujal své funkce, pro niž ho vybral papež František. Převzal biskupskou berli, kterou mu předal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo. Poté David usedl na takzvanou katedru, která je vyhrazena diecéznímu biskupovi.

Biskup David pak celebroval mši, při níž také pronesl kázání. Řekl, že se otevírá nová etapa života ostravsko-opavské diecéze. "Pojďme žít v přítomnosti Krista, který je uprostřed nás," řekl biskup.

Bohoslužby se zúčastnily dvě desítky biskupů z Čech a Moravy i ze sousedních zemí a také více než 100 kněží, jáhnů a řeholníků. Katedrálu zaplnilo několik tisíc věřících, lidé seděli i na lavicích před ní a sledovali mši na velkoplošné obrazovce.

David je nástupcem prvního sídelního biskupa Františka Václava Lobkowicze, který zemřel loni v únoru. Lobkowicz byl do funkce uveden přesně před 27 lety, 31. srpna 1996, kdy se v ostravské katedrále konala stejná slavnost jako dnes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy