reklama
 
 

Zvát Zemana do debat nemá smysl, neustál by je fyzicky ani psychicky, tvrdí Horáček

1. 12. 2017 13:58
Michal Horáček sice už léta nemá sázkovou kancelář, ale nyní přišel se "zaručeným tipem". Týká se lednových prezidentských voleb, kde se postaví nynějšímu prezidentovi Miloši Zemanovi a dalším sedmi kandidátům. Horáček je přesvědčený, že Zeman napodruhé zvolen nebude.

Praha - Prezidentský kandidát Michal Horáček objel ze všech adeptů na Hrad nejvíce míst po České republice - bylo jich přes pět stovek, přesně 542. Po jejich absolvování prohlásil, že nálada lidí se podle něj obrací v neprospěch nynějšího prezidenta Miloše Zemana. "Nevěřím, že Miloš Zeman volby vyhraje," tvrdí Horáček, který označuje chování Zemana za nadřazené.

"Vystupuje jako nějaký monarcha, který sice jezdí do regionů, navštěvuje různá místa, ale ve skutečnosti vůbec nejde za lidmi, nenaslouchá jim, mluví většinou jen z pódia. Nezná jejich problémy, jinak by nemohl tvrdit například to, že by důchodci mohli s klidem platit v nemocnici poplatek sto korun za den. Myslím, že lidé tuto nadřazenost vnímají a vadí jim," myslí si Horáček, který je podle svých slov ten, kdo za lidmi skutečně chodí, povídá si s nimi a poslouchá jejich názory.

Setkání Zemana s občany i průzkumy veřejného mínění ovšem naznačují, že si mezi lidmi udržuje vysokou popularitu. Průzkumy jej v prezidentských volbách  favorizují a lidé na mítincích mu vesměs hodně tleskají.

Zeman se přitom vyhýbá debatám prezidentských kandidátů, protože podle svých slov žádnou kampaň nepořádá. Podle Horáčka ho nemá ani smysl do debat zvát.

"On by to fyzicky ani psychicky nezvládl. Je přece evidentní, že je to hodně nemocný muž, kterému dělám problém i to, aby během několika minut předal státní vyznamenání. Navíc debaty bývají v prostředí, kde je po krátké době vydýchaný vzduch, nechtěl bych, aby pan prezident někde omdlel," řekl Horáček.

Současné debaty se mu navíc nelíbí. Tvrdí, že neumožňují, aby kandidáti mezi sebou skutečně debatovali. "Každý si odříká to své ve stanoveném limitu a tak to je téma od tématu. Takové debaty ale nemají pro posluchače větší smysl," věří bývalý textař.

Ten nyní chystá sérii adventních koncertů, kde budou kromě jiného vystupovat různí umělci a on bude mít kratší politický proslov. "Nebude to nic dlouhého, chci, aby koncerty měly předvánoční atmosféru," podotkl.

Podívejte se na sestříh z debaty prezidentských kandidátů:

Sledujte prezidentskou debatu kandidátů z Plzně | Video: Aktuálně.cz |  04:53

autor: Radek Bartoníček | 1. 12. 2017 13:58

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama