Agónie nemocnice pod Řípem

Agónie nemocnice pod Řípem
Chirurg Josef Krajník tu před skoro čtyřiceti lety začínal operovat, teď mu polovina nemocnice patří.
Když přebíral v roce 1997 vedení nemocnice, měla asi dvacetimilionový dluh a měsíčně ztrácela 800 000 korun. Za rok byla v černých číslech.
Letos nemocnice čelí zřejmě největší hrozbě za 137 let své existence. Všeobecná zdravotní pojišťovna nechce dál platit akutní lůžkovou péči.
Bez pacientů na postelích nemocnice zkrachuje.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 12. 2012 16:00

Nemocnice v Roudnici nad Labem je odsouzena k zániku. Všeobecná zdravotní pojišťovna jí nechce obnovit smlouvu na poskytování lůžkové akutní péče. Důvody neřekla. "Jestli se tak skutečně stane, zkrachujeme," říká její dlouholetý primář a současný spolumajitel Josef Krajník. Podívejte se, jestli by to byla škoda.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy