Agónie nemocnice pod Řípem

Agónie nemocnice pod Řípem
Chirurg Josef Krajník tu před skoro čtyřiceti lety začínal operovat, teď mu polovina nemocnice patří.
Když přebíral v roce 1997 vedení nemocnice, měla asi dvacetimilionový dluh a měsíčně ztrácela 800 000 korun. Za rok byla v černých číslech.
Letos nemocnice čelí zřejmě největší hrozbě za 137 let své existence. Všeobecná zdravotní pojišťovna nechce dál platit akutní lůžkovou péči.
Bez pacientů na postelích nemocnice zkrachuje.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 12. 2012 16:00

Nemocnice v Roudnici nad Labem je odsouzena k zániku. Všeobecná zdravotní pojišťovna jí nechce obnovit smlouvu na poskytování lůžkové akutní péče. Důvody neřekla. "Jestli se tak skutečně stane, zkrachujeme," říká její dlouholetý primář a současný spolumajitel Josef Krajník. Podívejte se, jestli by to byla škoda.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy