Nejnebezpečnější jsou drogy

Anežka E.
4. 6. 2012 23:34
Častými příčinami závislosti jsou problémy v rodině nebo ve škole

CO JE ZÁVISLOST?

Četla jsem článek, který mě velmi zaujal. Tento článek se shoduje s mým názorem.
„Závislost je stav, kdy někdo je podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje (nebo si myslí že ji potřebuje) ke své existenci."

Častými příčinami závislosti jsou problémy v rodině nebo ve škole. Také to může být stresem.

Závislost však nemusí být jen špatná. Někdo je závislý např.: na fotbalu, tanci, či posilování.

KOFEIN

Pod slovem kofein si představím svou maminku s hrnkem kávy. Prý je to její životabudič.
Je to však jen dočasné. Únava  se po chvíli stejně dostaví.
Coca-cola je dalším příkladem, kde se nachází kofein. Mně Coca-cola velmi chutná, ale piji ji jen při výjimečných příležitostech.

Závislost, to nejsou jen drogy nebo automaty...

Požádali jsme studenty 7. a 8. tříd ZŠ Londýnská v Praze a Gymnázia Broumov, aby popsali co nejvíc druhů závislostí, které jsou nebo mohou být pro člověka nebezpečné. Prosím pomozte nám vybrat nejlepší studentskou práci nebo jen názor, který je Vám něčím blízký. Stačí text žáků ZŠ Londýnská v Praze nebo Gymnázia Broumov označit tlačítkem doporučit - líbí se mi.

ALKOHOL

Alkohol je v poslední době je dost populární. Čím více se alkohol používá, tím jsou lidé protivnější a nerozumní. A poté jsou ve většině případů hodně nemocní. Myslím si, že alkohol je v každé domácnosti. Celkově alkohol neschvaluji, ale při výjimečných situacích to pochopím. 

NIKOTIN

Když se řekne slovo „nikotin", představím si většinu mladých lidí s cigaretou v puse. Neužívají to jen mladiství, ale i starší generace.

Bohužel závislost na nikotinu nutí člověka kouřit i přes znalosti zdravotních následků a úsilí přestat.
 
DROGY

Snad ze všech nejnebezpečnějších přípravků jsou drogy.
Vždy mi rodiče říkají: „Jestli někdy zkusíš marihuanu, LSD, či něco jiného, budeš mít v budoucnosti velké problémy." Z těchto osob, které drogy užívají pravidelně, se pak stanou „feťáci". Nejhorší na tom je, že když si to někdo jenom zkusí, tak už pak bude chtít pořád.

Je spoustu dalších příkladů. Já si však vybrala jen ty, co mi přišly podstatné.
Další závislosti jsou např.: PC, automaty a spoustu dalších.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy