Nejen ČEZ. Kleslová brala statisíce i od dalších státních firem

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 10. 2015 14:12
Starostka Prahy 10 pracovala například od konce roku 2013 do dubna 2014 za 95 000 korun měsíčně pro SŽDC, České dráhy jí od roku 2011 do července 2015 platily 40 000 korun měsíčně. Kleslová přitom nedávno odešla z vedení ANO kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dozorčí rada energetické firmy v září potvrdila, že společnost Kleslové platila 100 000 Kč měsíčně.
Radmila Kleslová
Radmila Kleslová | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Starostka Prahy 10 a bývalá místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová pracovala pro několik státních nebo polostátních firem. Za právní služby inkasovala až statisíce korun měsíčně.

Mezi klienty byly kromě ČEZ také společnosti ČEPRO, České dráhy, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nebo pražský dopravní podnik, informoval Český rozhlas (ČRo).

Podle Kleslové nešlo o střet zájmů. "Má advokátní kancelář poskytovala právní služby řadě významných společností. Vztah advokáta a klienta je ze zákona důvěrný, a proto se nebudu ke klientům mé kanceláře více vyjadřovat," sdělila rozhlasu, který smlouvy získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Hnutí ANO angažmá Kleslové ve státních a polostátních firmách řešit nechce. Předseda sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že Kleslová už rezignovala na post místopředsedkyně hnutí, takže není co řešit. Z vedení ANO Kleslová odešla nedávno kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš.

95 000 od SŽDC, 40 000 od ČD

Kleslová pracovala například od konce roku 2013 do dubna 2014 za 95 000 korun měsíčně pro SŽDC, České dráhy jí od roku 2011 do července 2015 platily 40 000 korun měsíčně.

"S advokátní kanceláří paní Kleslové již nespolupracujeme. Smlouva byla po vzájemné dohodě vypovězena na jaře tohoto roku a po uplynutí sjednané doby skončila na konci července. Důvodem byla pracovní vytíženost paní Kleslové," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Kleslová nedávno odešla z vedení ANO kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dozorčí rada energetické firmy v září potvrdila, že společnost Kleslové platila 100 000 Kč měsíčně. Závažné pochybení ale rada při prověrce plateb nenašla. Kleslová se s ČEZ dohodla, že smlouvu ke 30. září ukončí.

Kleslová, která je také starostkou Prahy 10, rovněž zastává funkce v některých pražských městských firmách. Je členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky. Díky těmto angažmá si přijde až na miliony korun ročně, uvedly již dříve Lidové noviny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy