Nejedlému hrozí pokuta kvůli špatnému parkování v době, kdy měl být v karanténě

Tereza Patočková Tereza Patočková
5. 3. 2020 13:41
Poradci prezidenta Martinu Nejedlému hrozí ze dne, kdy porušil karanténu, pokuta za parkování. Pražská policie se totiž začala zabývat fotografiemi, které získal deník Aktuálně.cz coby důkaz pobytu Nejedlého mimo karanténu.
Martin Nejedlý dle několika zdrojů Aktuálně.cz strávil neděli 1. března navzdory doporučené karanténě v Praze. Spatřen byl na Letné a později i ve voze v centru Prahy.
Martin Nejedlý dle několika zdrojů Aktuálně.cz strávil neděli 1. března navzdory doporučené karanténě v Praze. Spatřen byl na Letné a později i ve voze v centru Prahy. | Foto: Aktuálně.cz

Na fotografiích, které Aktuálně.cz zveřejnilo v textu o Nejedlého porušení karantény, je vidno, že ve voze, který stojí na zákazu zastavení, sedí právě Nejedlý. To, že byl Nejedlý ve voze v centru Prahy viděn, Aktuálně.cz potvrdilo několik zdrojů. V době, kdy mu byla doporučena karanténa, se Nejedlý pohyboval také v restauraci na Letné.

O prověřování Nejedlého kvůli možnému přestupku informoval Deník N. "Mohu potvrdit, že se v současné chvíli na základě fotografií, které jsme získali, zabýváme špatným parkováním daného vozidla. Nyní zjišťujeme veškeré okolnosti, na základě kterých bude stanovena kvalifikace této věci," potvrdila pro Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Policie nyní zjišťuje, komu auto patří, jestli jej zaparkoval na zákazu u přechodu právě Nejedlý a další náležitosti. Po prověření by mu s nejvyšší pravděpodobností hrozila pokuta za špatné parkování.

Martin Nejedlý dle několika zdrojů Aktuálně.cz strávil nedělní odpoledne navzdory doporučené karanténě v Praze. Spatřen byl na Letné a později i ve voze v centru Prahy.
Martin Nejedlý dle několika zdrojů Aktuálně.cz strávil nedělní odpoledne navzdory doporučené karanténě v Praze. Spatřen byl na Letné a později i ve voze v centru Prahy. | Foto: Aktuálně.cz

Hygienici zdůrazňují, že Nejedlého sice nemůže ke karanténě v současné době nikdo nutit, ale měl minimálně čtrnáct dnů zůstat doma. Jinak hrozí, že nakazí další lidi. Pražský hrad uvedl, že byl Nejedlý na koronavirus testován a výsledek byl negativní. Jak však lékaři upozorňují, inkubační doba nemoci je delší a test hned po příletu z Číny není stoprocentní.

 

Právě se děje

Další zprávy