Leden 2014: Kyjev se bouří, v Praze vybuchl trezor

Leden 2014: Kyjev se bouří, v Praze vybuchl trezor
1. ledna - V pražském Suchdole vybuchl trezor ve služebním bytě palestinského velvyslance Džamála al-Džamála. Muž svým zraněním podlehl.
2. ledna - U turistické lokality Malšedž Ghat v západoindickém státě Ghat Maháráštra se zřítil autobus, zemřelo nejméně 30 lidí.
6. ledna - Sever USA a Kanadu zasáhly extrémní mrazy, teploty klesají až k -30 stupňům Celsia.
6. ledna - Zemřel bývalý hokejový obránce, trenér a předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut, pod jehož trenérským vedením československá reprezentace vyhrála dvakrát mistrovství světa.
Foto: Reuters
Domácí Zahraničí Domácí, Zahraničí
20. 12. 2014 15:49
Projděte si nejdůležitější události, které se odehrály v lednu 2014.

Praha - Leden odstartoval celý rok poměrně bouřlivě. Naplno se rozhořely protesty na Ukrajině, demonstrovalo se také v Thajsku. Česká republika získala novou vládu, premiérem se stal Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Největší zájem přesto vyvolala zcela jiná událost - hned 1. ledna totiž v pražském Suchdole vybuchl trezor ve služebním bytě palestinského velvyslance Džamála al-Džamála. Muž svým zraněním podlehl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy