Nehoda deseti aut omezila dopravu na D1 v Brně. Tvořily se dlouhé kolony

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2024 15:52
Nehoda deseti vozidel ve středu omezila téměř na osm hodin dopravu na 196. kilometru dálnice D1 v Brně. Kamion podle prvotních informací narazil do vozů před sebou, zranění utrpěli čtyři lidé. Jednání řidiče kamionu mohlo být podle policie úmyslné. Informovali o tom mluvčí policie Petr Vala a záchranné služby Michaela Bothová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Nehoda se stala krátce ve středu po 7:00. Ve směru na Prahu se nedaleko exitu Brno-jih střetlo pět osobních aut, dvě dodávky a tři nákladní auta, řekl Vala. Podle prvotních informací řidič nákladního auta narazil do vozidel před sebou.

"Řidič z kamionu vyskočil, následně se v ulici Kaštanová zmocnil osobního vozidla. Z místa ujel směrem na Rebešovice, kde havaroval. Tam ho policisté vypátrali. Muž měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky, aktuálně je ve zdravotnickém zařízení na vyšetření," uvedl Vala. Okolnosti události policisté dál vyšetřují.

Při nehodě na dálnici se zranili čtyři lidé. "Utrpěli lehká až středně těžká zranění. Po ošetření jsme je převezli k další péči do brněnských nemocnic," doplnila Bothová. Následně podle ní přibyl ještě pátý zraněný, muž, který havaroval v Rebešovicích. Na místě zasahovali také hasiči, kteří zajistili protipožární opatření. Podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky nemuseli nikoho vyprošťovat.

Doprava jezdila bočním pruhem, následně jedním ze dvou jízdních pruhů, tvořily se několikakilometrové kolony. Omezení v místě skončilo kolem 14:45.

 

Právě se děje

Další zprávy