Na západě a jihu Čech hrozí v pátek silné bouře. Během dne mohou teploty dosahovat až 35 stupňů

ČTK ČTK
24. 8. 2023 12:09
Na západě a jihu Čech hrozí v pátek silné bouře. Během dne mohou teploty dosahovat až 35 stupňů

Na západě a jihu Čech hrozí v noci na pátek silné bouře s nárazy větru. Zároveň platí ve většině Česka do pátku výstraha před vedrem, na jihu Moravy mohou teploty v pátek odpoledne překročit 34 stupňů Celsia. Kvůli suchu a vysokým teplotám také meteorologové v části země vyhlásili výstrahu před vznikem požárů. Ve čtvrtek to sdělil Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha před bouřkami platí pro Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj od dnešních 22:00 do pátečních 03:00. "Hlavním nebezpečím bude silný vítr s nárazy kolem 70 km/h, na horách i kolem 90 km/h," uvedli meteorologové.

V neděli se sice má ochladit, do té doby ale budou teploty ještě vysoké. Ve čtvrtek odpoledne překročí maxima 31 stupňů na většině území kraje Jihočeského, Plzeňského, Středočeského a Prahy a částečně i Ústeckého a Jihomoravského kraje. V pátek bude ještě tepleji. V nižších a středních polohách Česka budou odpoledne teploty dosahovat 31 až 35 stupňů, s výjimkou západu Čech, kde bude kolem 30 stupňů.

Vzhledem k pokračujícímu teplému a suchému počasí v Čechách roste nebezpečí požárů. Nebezpečí se od soboty sníží díky očekávaným srážkám. V pátek odpoledne a v sobotu se mohou lokálně vyskytovat silné, v sobotu i velmi silné bouřky, dodali meteorologové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy