reklama
 
 

Na Tchaj-wanu zadrželi Čecha, který pašoval několik kilogramů drog

25. 1. 2019 18:20
Českého občana, který se pokusil propašovat více než půl kilogramu heroinu a 2,3 kilogramu amfetaminu, zadrželi na tchajwanském mezinárodním letišti Tchao-jüan.

"Můžeme potvrdit, že dle našich informací byl na mezinárodním letišti v Tchaj-peji dne 23. ledna 2019 zadržen český občan s 538g heroinu a 2300g amfetaminu v zavazadle. Dnes byl rozhodnutím soudu umístěn do vyšetřovací vazby ve městě Tchao-jüan. Má přiděleného právního zástupce, nicméně zvažuje využít placených služeb jiného právního zástupce, a proto se v této souvislosti se obrátil na pracovníky České ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-peji, kteří jsou se zadrženým Čechem v kontaktu," řekl serveru Blesk.cz mluvčí Černínského paláce Robert Řehák.

S odvoláním na letištní policii o případu informoval také tchajwanský zpravodajský server Focus Taiwan.

Server Focus Taivan upřesnil, že muž na Tchaj-wan přiletěl z Kambodže. Na základě jeho informací byli později zadrženi dva Tchajwanci, kterým zřejmě sloužil jako kurýr. U obou mužů se našlo celkem 200 000 tchajwanských dolarů (asi 146 000 korun), kterými zřejmě chtěli za převoz drog zaplatit.

autor: ČTK | 25. 1. 2019 18:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama