Na Tchaj-wanu zadrželi Čecha, který pašoval několik kilogramů drog

ČTK ČTK
25. 1. 2019 18:20
Českého občana, který se pokusil propašovat více než půl kilogramu heroinu a 2,3 kilogramu amfetaminu, zadrželi na tchajwanském mezinárodním letišti Tchao-jüan.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

"Můžeme potvrdit, že dle našich informací byl na mezinárodním letišti v Tchaj-peji dne 23. ledna 2019 zadržen český občan s 538g heroinu a 2300g amfetaminu v zavazadle. Dnes byl rozhodnutím soudu umístěn do vyšetřovací vazby ve městě Tchao-jüan. Má přiděleného právního zástupce, nicméně zvažuje využít placených služeb jiného právního zástupce, a proto se v této souvislosti se obrátil na pracovníky České ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-peji, kteří jsou se zadrženým Čechem v kontaktu," řekl serveru Blesk.cz mluvčí Černínského paláce Robert Řehák.

S odvoláním na letištní policii o případu informoval také tchajwanský zpravodajský server Focus Taiwan.

Server Focus Taivan upřesnil, že muž na Tchaj-wan přiletěl z Kambodže. Na základě jeho informací byli později zadrženi dva Tchajwanci, kterým zřejmě sloužil jako kurýr. U obou mužů se našlo celkem 200 000 tchajwanských dolarů (asi 146 000 korun), kterými zřejmě chtěli za převoz drog zaplatit.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy