Horáček zvažuje prezidentskou kandidaturu, na kampaň by dal 50 milionů korun ze svého

Domácí Domácí
24. 5. 2016 12:18
Ke kandidatuře na prezidentský post textaře a bývalého majitele sázkové kanceláře Michala Horáčka vyzývají tisíce lidí. On sám o ní zatím jasno nemá. V rozhovoru pro web Hospodářských novin připustil, že by byl ochoten do své prezidentské kampaně investovat 50 milionů korun. Rovněž v politice vidí i jistou podobnost s hudebním podnikáním a řekl: "Moje šansony jsou příběhy prostých lidí – a o tom chci mluvit, o respektu ke každému z nich."
Michal Horáček.
Michal Horáček. | Foto: DVTV

Praha - Textař a bývalý majitel úspěšné sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček připouští, že ve volbách v roce 2018, by se "popral" o prezidentské křeslo. V rozhovoru pro IHNED.cz přiznal, že by byl ochoten do své prezidentské kampaně investovat 50 milionů korun. "Byly časy, kdy jsem měl problémy si koupit řízek, ale dneska ty peníze mám – a ano, jsem ochoten je vynaložit," upřesnil Horáček.

Kromě toho by se také s finanční pomocí obrátil na všechny, kdo ho k prezidentské kandidatuře vyzývali, aby taky oni přispěli, jak sám řekl "byť třeba pětistovku". Nemá rovněž v plánu usilovat o nominaci od politické strany: "Pokud jsme schválili přímou volbu, měl by kandidát ukázat, že je schopen těch 50 tisíc podpisů získat," zdůvodňuje, proč by se zaměřil na sbírání podpory od lidí.

Možná kandidatura Horáčka nevznikla zčistajasna. "Kandidatura nevzniká tím, že se někdo ráno podívá do zrcadla a řekne si – ty jsi ale pašák, kluku, ty bys měl dělat prezidenta," uvádí s tím, že k uvažování o možné kandidatuře ho přiměly výzvy od lidí, které slýchává na vystoupeních nebo i facebooková stránka Michal Horáček for president, za jejíž iniciativou stojí českobudějovický manažer obchodu a Horáčkův fanoušek Jaroslav Hrubý. Stránka má nyní okolo čtyř a půl tisíce příznivců.

Michal Horáček je rovněž připraven usilování o prezidentský post obětovat v příštím roce všechen svůj volný čas. "Jakmile se jednou rozhodnete, musí to být vážný pokus s úmyslem vyhrát," dodal podnikatel.

V politice vidí i jistou podobnost s hudebním podnikáním. "Moje šansony jsou příběhy prostých lidí – a o tom chci mluvit, o respektu ke každému z nich," řekl Horáček. Prezident Miloš Zeman deklaroval, že svou kandidaturu oznámí do března roku 2017, do té doby by měl mít jasno i Horáček.

Není jisté, že Zeman půjde znovu do voleb, vyžaduje to totiž velkou osobní statečnost. Kdyby prohrál, tak hodně ztratí, tvrdí textař Michal Horáček. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy