Na Slapech se potopila plachetnice, posádku s dětmi zachránila policie

ČTK ČTK
7. 7. 2020 8:26
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční policie zachránila čtyři dospělé a čtyři děti. Potápěči budou v úterý plavidlo vyzvedávat z hloubky asi 45 metrů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Událost byla nahlášena před 20:00. Plachetnice se podle mluvčího převrátila uprostřed vodní nádrže, kolem plavali lidé. Hasiči k případu poslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku, na místo zamířila také policie a vodní záchranná služba. "Jako první tam dorazila poříční policie, která všechny lidi naložila na palubu a převezla na pravý břeh k hotelu Laguna," uvedl Gabriel.

Loď neměla pomocný motor, a tak nebylo nutné zajišťovat případný únik ropných látek. Plachetnice nyní leží na dně ve velké hloubce, její vyzvednutí v úterý zajistí policie se svými potápěči. Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková ale řekla, že v úterý to ještě nebude. Zástupci poříčního oddělení se chtějí ještě sejít se specialistou. Na schůzce, která se uskuteční ve středu, se teprve budou domlouvat na dalším postupu.

 

Právě se děje

Další zprávy