Na mráz a sníh si ještě počkáme. I příští týden bude teplý

Domácí Domácí
13. 11. 2014 8:04
O víkendu bude přes den devět až patnáct stupňů.
Foto: Reuters

PrahaMrazy ani sněžení se do České republiky stále neblíží. Podle Českého hydrometeorologického úřadu se bude i začátek druhé poloviny listopadu vyznačovat nadprůměrným teplem.

O víkendu bude přes den na většině území ČR devět až patnáct stupňů. V neděli se očekává občasný déšť.

 Ani od úterý do čtvrtka se podle týdenní předpovědi meteorologů neochladí.

"Převážně zataženo, na většině území občasný déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy,“ uvádí ČHMÚ k úterý až čtvrtku na svých webových stránkách.

Meteorologové očekávají, že nadprůměrně teplé počasí vydrží do konce listopadu a ani na začátku prosince ještě nebude mrznout.

Ve středu padaly teplotní rekordy. V Broumově na Náchodsku naměřili 17,1 stupně Celsia, což bylo o 0,6 stupně více než dosavadní teplotní maximum z roku 1969. Další rekordní stanicí byly Úpice na Trutnovsku se 14,7 stupni Celsia, kde bylo dosavadní maximum z roku 1996 překonáno o sedm desetin stupně, a stanice Kočkov v Ústí nad Labem s teplotou 12,1 stupně.

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy