Mynář svlečený do naha, rozzlobený Zeman. Tak žádal hradní kancléř o prověrku

Radek Nohl Radek Nohl
23. 9. 2015 15:00
Příběh bezpečnostní prověrky pro kancléře Vratislava Mynáře je po téměř dvou letech u konce. Co všechno během této doby pronesl Mynář i prezident republiky Miloš Zeman, si projděte v grafice.

Praha - Po téměř dvou letech, co hradní kancléř Vratislav Mynář oznámil, že podal žádost o prověrku na stupeň přísně tajné, je jasné, že pro něj klíčový dokument nezískal.

Během této doby novinářům nejprve opakovaně říkal, že tuto žádost podá, a následně opakoval, že neví, jak dlouho bude řízení trvat. Také výroky prezidenta Miloše Zemana se v průběhu měsíců měnily. To, že Mynář prověrku nemá, mu ze začátku nevadilo, když ale zjistil, že kancléř celý proces zdržel, tak podle médií zuřil.

To, jak Vratislav Mynář o bezpečnostní prověrku žádal, si projděte v přehledné grafice.

Foto: Ludvík Hradilek

12. 3. 2013

Vratislav Mynář poté, co je čerstvě inaugurován prezidentem Milošem Zemanem, v Hospodářských novinách říká, že požádal o prověrku na stupeň tajné. "Nemám žádné tajemství, chci vyvrátit všechny spekulace vznášející se nad mojí osobou," prohlásil. Bývalý kancléř prezidenta Václava Havla Ivo Mathé upozorňuje na to, že Mynář bude potřebovat prověrku na nejvyšší stupeň prověření - přísně tajné.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy