Muž v Praze úmyslně potřísnil krví lidi v restauraci, tvrdil, že má AIDS

ČTK ČTK
26. 10. 2018 14:15
Policie pátrá po muži, který ve středu 10. října na pražské Vinohradské ulici úmyslně potřísnil tři lidi krví. Tvrdil jim při tom, že má AIDS. V jedné z restaurací ho zachytila kamera. Za případné šíření nakažlivé nemoci a výtržnictví mu hrozí až tři roky vězení. Informoval o tom pražský policejní mluvčí Jan Daněk.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Muž podle policie okolo 21:00 dvakrát přistoupil k lidem, kteří stáli před restauracemi a kouřili. "Bez jakékoliv příčiny začal poškozeným sahat zakrvácenou rukou na obličeje a v jednom případě na poškozenou krev pohybem ruky úmyslně stříkl. Přitom jim sdělil, že má AIDS, ať si to užijí, a odešel pryč," uvedl mluvčí.

Ještě před tím do jedné z restaurací vešel a po obsluze chtěl náplast. Barman mu ji dal, protože viděl, že muž je pořezaný a krvácí.

Hledanému muži je asi 35 let, je zhruba 183 centimetrů vysoký a má hubenější atletickou postavu. Měl krátké tmavé neupravené vlasy a neupravené strniště. Oblečený byl do tmavého, měl pruhované triko a přes rameno tašku. Podle policie působil jako narkoman, byl trochu špinavý a mluvil plynně česky.

"Jestliže podezřelého na záznamech nebo podle popisu někdo poznává, ať se ozve na linku 158," dodal Daněk.

 

Právě se děje

Další zprávy