Most u Remagenu v Davli

Most u Remagenu v Davli
Most se proslavil hlavně v roce 1968, když si zahrál titulní roli ve filmu Most u Remagenu.
Aby se most co nejvíce podobal ve válce zničenému mostu přes Rýn, museli filmaři nakašírovat tyto věže.
Místo natáčení dnes.
Takto vypadal skutečný most u Remagenu.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
20. 8. 2013 9:25

Davle - Bývalý silniční most spojující Davli a Jílové u Prahy se proslavil natáčením válečného filmu Most u Remagenu.

Snímek nechtěně sehrál docela zajímavou a ne nepodstatnou roli v rozsáhlé špionážní hře sovětské KGB, která vyústila v okupaci Československa armádami Varšavské smlouvy 21. srpna 1968.

Pojďte se s námi podívat na "místo činu".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy