Mobilizujeme na druhé kolo senátních voleb, zní z ODS

Michal Žák Michal Žák
19. 10. 2008 17:16
Komentovat výsledky vedení strany nechtělo
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V Kramářově vile odpoledne zasedlo k jednání stranické grémium ODS.

Strana v sobotu utrpěla drtivou porážku v krajských volbách a podle předsedy Mirka Topolánka nyní vrhne všechny síly do kampaně před druhým kolem voleb senátních.

"Pokud udržíme svoji pozici v senátu, bude to fantastický úspěch," řekl. On sám to nepovažuje za nemožné. "Počet kandidátů není nižší než před dvěma lety," připomněl fakt, že nyní má ODS v horní komoře parlamentu většinu.

Zároveň vyslovil podporu i třem lidoveckým kandidátům, kteří se ve svých obvodech utkají se sociálními demokraty. Dostali ji Josef Kalbáč (kandiduje v obvodu Strakonice), Václav Horák (Vyškov) a Josef Vaculík (Uherské Hradiště). "Mají naši přímou podporu."

Volební kampaň občanští demokraté měnit nehodlají. "Nečekejte radikální změnu, i nadále povedeme slušnou kampaň," naznačil strategii. Zároveň vyzval voliče, aby se zúčastnili druhého kola voleb do senátu. Pro ODS by to podle něj mohl být reparát.

Výsledky krajských voleb Topolánek komentovat odmítl. "V této chvíli od nás žádné detaily nečekejte," odbyl novináře.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy